עלייה בפייק ניוז נגד גנץ, רה"מ מככב בשיח הבוטים

עלייה בפייק ניוז על גנץ, רה"מ מככב בשיח בוטים
על פי נתוני חברת "ווקטיב" המנתחת אירועים ברשת, חשבונות מזויפים ובוטים עסקו השבוע יותר בהפצת ידיעו כזב נגד יו"ר חוסן לישראל. מי שמככב בכמות האזכורים ברשת הוא ראש הממשלה בנימין נתניהו, אך בעיקר באזכורים חיוביים. כל הנתונים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel

עלייה של 78% בכמות הפייק ניוז נגד יו"ר חוסן לישראל: על פי נתונים של חברת ווקטיב שעוסקים בבוטים ברשתות החברתיות, בשבוע האחרון חל זינוק בכמות ידיעות הכזב נגד בני גנץ, עם פוטנציאל חשיפה של 1.5 מיליון משתמשים.


עיקר ידיעות הכזב שהופצו נגד גנץ עסקו בידיעות הלא נכונות על כך שיו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן הודיע על תמיכה בגנץ וכי גנץ אמר שהוא מוכן לשבת בממשלה עם הסיעות הערביות.

שם נוסף ברשימת המטרות לידיעות לא נכונות הוא ראש הממשלה בנימין נתניהו. ברשימת הפוליטיקאים שהוזכרו הכי הרבה בשיח החשבונות המזוייפים והבוטים מוביל גם הפעם נתניהו - עם יותר מ-26 אלף אזכורים, אבל רובם חיוביים. גם שר החינוך נפתלי בנט מופיע, עם רוב של אזכורים חיוביים. גנץ, יאיר לפיד, אבי גבאי וגדעון סער ברשימה גם כן - אך עם רוב לאזכורים השליליים.

חברת ווקטיב של היזם מתי כוכבי חוקרת באמצעות כלים טכנולוגיים שפותחו עבור גופי מודיעין סיפורים ואירועים ברשת העמוקה.

הנרטיבים המובילים בשיח הבוטים והטרולים, על פי הנתונים שנאספו: הפצה מסיבית של תמונות נתניהו עם חיילים, כתגובה לחידוד חוק תעמולת הבחירות, שאוסר פרסום תמונות של מועמדים עם חיילים; רצח אורי אנסבכר – שמועות לגבי פרטי מציאת גופתה, זעם וקריאה לעונש מוות למחבל.

ומה הפוסט הכי פופולרי ששותף על ידי בוטים השבוע? "קורא את הכותרות מהריאיון עם גנץ בידיעות אחרונות, ולומד שהתבלבלנו בגנץ. זה בני שפעיל במחסום ווטש, לא אשתו".

הפופולריים