נתניהו מגיב לביקורת על שבירת מדיניות העמימות: "אין פה חשיפה של מקורות"

נתניהו על מדיניות העמימות: "אין חשיפת מקורות"
בשיחה עם עיתונאים בוועידת ורשה אמר רה"מ: "כשאנחנו יורים על עמדות של איראן וחיזבאללה הם יודעים זאת. המדיניות שלנו ברורה". על היחסים עם מדינות ערב: "הייתה התקדמות במגעים עם מדינות שאין לנו יחסים דיפלומטיים איתן"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו ושר החוץ האמריקאי פומפאו
צילום: צילום: עמוס בן גרשום / לע"מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס היום (חמישי) לביקורת שהופנתה נגדו על שבירת מדיניות העמימות, בנושא תקיפות ישראל בסוריה. בשיחה שקיים עם עיתונאים בוועידת ורשה אמר נתניהו: "אין פה חשיפה של מקורות – כשאנחנו יורים על עמדות של איראן או חיזבאללה בגולן, הם יודעים את זה".


ראש הממשלה הוסיף באותו נושא: "המדיניות שלנו היא ברורה, ואת האפקט שלה אנחנו רואים אצל הסורים, האיראנים והרוסים. אנחנו מתכוונים לכל מה שאנחנו עושים. עדיין יש דברים שנשארים בתחום העמימות. אני לא מתחייב שכל פעם אנחנו נגיד שפעלנו. במקרה הזה יש לנו מחויבות להפעיל עוצמה".

בהתייחס לניסיונות ההתבססות של איראן בסוריה אמר נתניהו כי "מי שצריך להתלבט הכי הרבה זה בשאר אסד, אם כדאי לו להמשיך במדיניות של לאפשר לאיראן להקים בסיס טרור נגדנו בשטחה של סוריה. איראן דיללה כוחות בסוריה. התוכנית שלה הייתה להעביר 80 אלף חברי מיליציות שיעיות – ובפועל יש כעת פחות מ-10% מזה. זו תוצאה ישירה של הפעולות שלנו".

על הפגישה הצפויה עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין בשבוע הבא אמר נתניהו: "לכל פגישה שלי עם פוטין יש מטרה מאוד ברורה, ויש לה גם יעדים ספציפיים. זה לא רק 'בוא נמנע את ההתנגשות'". בתשובה לשאלה אם העובדה שהאיראנים עוברים מדמשק ל-T4, אמר ראש הממשלה: "כן, אבל אנחנו לא מסתפקים בזה".

ראש הממשלה התייחס גם לנעשה בוורשה בנוגע ליחסי ישראל עם מדינות ערב. "הייתה התקדמות במגעים עם מדינות שאין לנו יחסים דיפלומטיים איתן", אמר נתניהו, אך סירב לומר עם מי נפגש בשולי הוועידה. לדברי נתניהו, "שרי חוץ ערביים התייצבו מול הקהילה הדיפלומטית העולמית ודיברו יחד עם ישראל באותם מסרים נגד אותו אויב. ארבעה מבין שרי החוץ שהגיעו לכנס דיברו נגד איראן – כמו שאני אומר שנים".

בנוגע לסוגיה הפלסטינית אמר ראש הממשלה: "לא אמרתי שאנחנו נשיג שלום עם מדינות ערב לפני שנפתור את הנושא הפלסטיני, אבל נתקדם בנורמליזציה, ובמאפיינים שלה. אנחנו יכולים לחכות לפלסטינים מכאן ועד להודעה חדשה. אבל אני לא מתנה את קידום הנורמליזציה בינינו ובין העולם הערבי בהסכמה של הפלסטינים".

הפופולריים