הושג הסכם לאיחוד בין הבית היהודי לאיחוד הלאומי

רשמית: איחוד בין הבית היהודי לאיחוד הלאומי
אם המפלגה המאוחדת תקבל רק שר אחד בממשלה הבאה הרב רפי פרץ ובצלאל סמוטריץ' יכהנו בתפקיד ברוטציה. מפלגת עוצמה יהודית הודיעה: נרוץ עצמאית
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
רפי פרץ, בצלאל סמוטריץ'
צילום: צילום: יח"צ

אחרי משא ומתן ארוך הושג הערב (חמישי) הסכם לריצה משותפת של הבית היהודי והאיחוד הלאומי בבחירות מתקרבות. ההסכם הושג בתום פגישה שהחלה בשעה ארבע אחר הצהריים, הופסקה למשך פרק זמן מסוים וחודשה לאחר מכן. ההסכם קובע כי הרב רפי פרץ ישובץ במקום הראשון ברשימה המאוחדת  ובצלאל סמוטריץ' במקום השני. מפלגת האיחוד הלאומי תהיה זו שתבחר את התיק הראשון מבין שניים שתקבל הסיעה המאוחדת בממשלה (אם תקבל), אולם אם המפלגה תקבל רק שר אחד בממשלה הבאה, פרץ וסמוטריץ' יכהנו בתפקיד ברוטציה. יתר המקומות לכנסת ברשימה יחולקו בצורה שווה בין שתי המפלגות.

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

במקביל הודיעה מפלגת עוצמה יהודית כי תרוץ באופן עצמאי ולא תצטרף לאיחוד. מטעם עוצמה יהודית נמסר: "מברכים את הבית היהודי והאיחוד הלאומי שהגיעו סוף סוף לחיבור בין המפלגות. מקריאת ההסכם עולה כי אנשי הבית היהודי והאיחוד הלאומי לא התייחסו ולא השאירו מקום לאנשי עוצמה יהודית ומפלגות נוספות וסבורים כי פיצול נוסף בימין אפשרי. בעוצמה ירוצו בבחירות הקרובות עם גורמים נוספים ויחד איתם נהיה הפתעת הבחירות. מאחלים לבית היהודי והאיחוד הלאומי לעבור את אחוז החסימה ולהיכנס לכנסת הבאה"

ההסכם בין שתי המפלגות

הפופולריים