פרסום ראשון: שגרירת ישראל בפולין נקראה לשיחת נזיפה במשרד החוץ

שגרירת ישראל בפולין נקראה לשיחת נזיפה
זאת בעקבות דבריו של ראש הממשלה בעניין מעורבות הפולנים בשואה. לשגרירה יובהר כי פולין מצפה להבהרות מנתניהו עצמו על ההתבטאות שלו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
כלי התקשורת הפולניים עוסקים באמירת נתניהו
צילום: צילום: ללא

המשבר בין פולין לישראל בעקבות התבטאותו של ראש הממשלה בנימין נתניהו לא הסתיים: שגרירת ישראל בפולין נקראה לשיחת נזיפה במשרד החוץ בוורשה בעקבות הדברים. לשגרירה יובהר כי ממשלת פולין מצפה להבהרות מנתניהו עצמו על ההתבטאות.


הפרשה החלה לאחר שראש הממשלה נתבקש להתייחס לחוק השואה הפולני ואמר: "פולנים שיתפו פעולה עם הנאצים. זה לא נסתר אף פעם. הנה אני אומר את זה כאן, על כך אין ויכוח". בעקבות התבטאות זו התעורר מחדש המתח בין שתי המדינות ובפולין דווח אמש כי ראש הממשלה מטאוש מורבייצקי שוקל לבטל ביקור מתוכנן בארץ. לפני ההמראה מפולין לישראל לאחר ההשתתפות בוויעדת ורשה נתניהו לא התייחס ישירות לדרישה הפולנית ורק אמר לעיתונאים: "אתם שמעתם אותי". 

בשעות האחרונות נדמה היה שהמתח פחת. זאת לאחר שלשכתו של נשיא פולין אנדז'י דודה פרסמה הודעה מפויסת לפיה: "נראה שהכתבה שבה נכתב שנתניהו אמר 'האומה הפולנית' היא דוגמה למניפולציה עיתונאית זדונית. זה טוב שזה הוסבר לאחר ההתערבויות שלנו. אנן מודים על שיתוף הפעולה עם הצד הישראלי בעניין".

עם זאת, כעת נראה שהפרשה עדיין רחוקה מסיום.

הפופולריים