יו"ר ועדת הבחירות אסר על מפלגת העבודה להפעיל "אוטובוס שבת"

העבודה לא תוכל להפעיל אוטובוס שבת בחינם
השופט חנן מלצר הוציא צו זמני המורה על כך לבקשת ש"ס. בעתירת ש"ס נטען כי הפעלת האוטובוס חינם מהווה "מתנה אסורה על פי מבחן התכלית". אבי גבאי: לא ניתן להם לקבוע האם תהיה תחבורה בשבת. השר דרעי: הפכו את השבת לכלי תעמולה זול
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel

יושב ראש ועדת הבחירות המרכזית חנן מלצר הוציא היום (שישי) צו זמני האוסר על מפלגת העבודה להשתמש באוטובוס לצרכי תעמולה. למעשה הצו אוסר על המפלגה להפעיל את "אוטובוס השבת" בחינם אותו תכננה להפעיל מחר בראשון לציון כחלק מתעמולת הבחירות. הצו הוצא לבקשת ש"ס.


בעתירה שהגישה ש"ס על ידי עו"ד שמעון גיגי, נאמר כי בהיבט החוקי, יש במהלך זה משום מתנה אסורה הנוגדת את חוקי הבחירות. בעתירה נכתב: "ברי כי העמדת אוטובוס ומתן נסיעות שלא לקלפי וחזרה ממנה היא מתנה אסורה הן על פי מבחן התכלית הדומיננטית והן במבחן אובייקטיבי".

יו"ר מפלגת העבודה, אבי גבאי פרסם תגובה נזעמת להחלטה בה כתב: "היום הם מנסים לבטל את אוטובוס השבת שלנו בראשון לציון, אבל לנו במפלגת העבודה יש שתי התחייבויות מרכזיות: תחבורה ציבורית בשבת וקציבת שתי קדנציות לראש ממשלה. אנחנו לא ניתן לש"ס לקבוע שאין תחבורה ציבורית בשבת. ב-10 באפריל, גם את זה נשנה".

מנגד, השר אריה דרעי הביע שביעות רצון ואמר: "אני מברך על ההחלטה. מר גבאי, אנא חשוב מחדש על קדושת השבת וכיבוד המסורת עליהם גדלת בבית אבא. אל תהפוך את השבת לכלי תעמולה זול"

הפופולריים