לשכת רה"מ: "נתניהו דיבר על הפולנים – לא על פולין"

לא דיבר על פולין: ההבהרה של לשכת רה"מ
ההבהרה פורסמה לאחר ששגרירת ישראל בוורשה זומנה למשרד החוץ הפולני על רקע דבריו של ראש הממשלה נתניהו על השואה. האם מהלך זה יסיים את המשבר?
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel

לשכת ראש הממשלה פרסמה היום (שישי) הודעת הבהרה בנוגע להתבטאותו בעניין השואה. זאת לאחר שמשרד החוץ הפולני זימן לשיחת הבהרה את השגרירה אנה אזרי בה הודיע לה כי פולין מצפה להבהרות נוספות מראש הממשלה. הידיעה בדבר הזימון של אזרי למשרד החוץ הפולני פורסמה לראשונה בכאן חדשות.

בהודעה של לשכת ראש הממשלה שפורסמה באנגלית נאמר: "ראש הממשלה נתניהו דיבר על 'פולנים' ולא על העם הפולני ולא על פולין כמדינה. זה צוטט באופן לא נכון והוצג באופן לא נכון בתקשורת. הדבר תוקן על ידי העיתונאים שפרסמו את ההודעה הראשונית". כעת נותר לראות האם הסבר זה יספק את הצד הפולני.


הפרשה החלה לאחר שראש הממשלה נתבקש להתייחס לחוק השואה הפולני ואמר: "פולנים שיתפו פעולה עם הנאצים. זה לא נסתר אף פעם. הנה אני אומר את זה כאן, על כך אין ויכוח". בעקבות התבטאות זו התעורר מחדש המתח בין שתי המדינות ובפולין דווח אמש כי ראש הממשלה מטאוש מורבייצקי שוקל לבטל ביקור מתוכנן בארץ. לפני ההמראה מפולין לישראל לאחר ההשתתפות בוויעדת ורשה נתניהו לא התייחס ישירות לדרישה הפולנית ורק אמר לעיתונאים: "אתם שמעתם אותי".


הפופולריים