שלח: "בלי תשובות לשאלות מהות - אין איחוד"

שלח: "בלי תשובות לשאלות מהות - לא יהיה איחוד"
ביש עתיד טענו היום כי חוסן לישראל לא הציגה עמדות ברורות בנושאי ליבה. השר אלי כהן תקף את גנץ: "החברה היחידה שניהל, פשטה רגל". השר גלנט הודה כי הוא רואה עצמו מועמד לשר הביטחון בממשלה הבאה. מירב כהן הבהירה כי חוסן לישראל לא תשב עם ראש ממשלה שיש נגדו כתב אישום
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עפר שלח
צילום: צילום: הדס פרוש, פלאש 90

יו"ר סיעת יש עתיד, עפר שלח התייחס היום (שבת) לאפשרות של איחוד בגוש המרכז. בשבתרבות ברעננה אמר כי "יש שיחות ומגעים - כולל מגעים ישירים, בין יאיר לפיד לבני גנץ". לדבריו, השאלות סביב האיחוד לא נוגעות למיקומים ברשימה, אלא לשאלות מהותיות: "לרשימה הזאת צריכות להיות עמדות ברורות בנושאי ליבה, למשל - האם נכנסים לממשלה שנגד העומד בראשה יש כתב אישום, גם לפני השימוע? אנחנו בעמדה מאוד ברורה פה, ועל זה עדיין לא קיבלנו תשובה מחוסן לישראל", אמר שלח, והבהיר: "אני אומר חד משמעית - בלי תשובות לשאלות האלה, לא יהיה איחוד".


חברו למפלגה, ח"כ מאיר כהן, השמיע דברים דומים: "אנחנו מדברים עם חוסן לישראל, השאלה אם יש הסכמה בנושאים המהותיים", אמר בשבתרבות בגבעת שמואל. "אני אומר לאנשים של גנץ - חלקם חברים שלי - אם לא תתנו תשובה ברורה בנושאי המהות, לא יוכל להיות חיבור. לדעתי האישית, יאיר והנבחרת שלנו צריכים להוביל את המפלגות אם יהיה איחוד".

בנוגע לעזיבתו של ח"כ חיים ילין את יש עתיד, אמר: "משיחה שלי איתו הבנתי שהוא שובץ במקום שלא ממש מצא חן בעיניו. מישהו קיבל מקום שהוא לא לרוחו, אז הוא קם ועוזב. צר לי על כך". ח"כ כהן אמר כי בעתיד יהיו במפלגה בחירות מקדימות: "צריך פריימריז פתוחים לגמרי ולא בשיטה הקיימת", טען חבר הכנסת.

שר הכלכלה אלי כהן תקף את גנץ בשבתרבות בגבעת שמואל, ואמר כי "החברה היחידה שניהל בני גנץ מאז שפשט את מדיו - פשטה את הרגל. הוא לא ניהל חברה מוצלחת, לא הייתי שולח אותו לנהל משא ומתן אחר שנתן חמישה מנדטים לבוגי, שלא קיבל שני מנדטים בסקרים. מי שמצביע לו הוא מהמר".

בהמשך, התייחס למגעים בין יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן למפלגת חוסן לישראל: "ניסנקורן לא בכולנו כי הוא איש שמאל. אני מניח שהוא ציפה שכחלון יציע לו מקום ברשימה, ומכיוון שההצעה לא באה - הוא חיפש  בית פוליטי אחר". עוד הבהיר כהן כי במפלגת כולנו לא ניהלו משא ומתן עם בני גנץ: "הגיעו אלינו שליחים, רבי אלופים - דחינו הכל על הסף". לדבריו, מפלגתו תמליץ לנשיא על בנימין נתניהו מאחר ש"הוא המתאים ביותר".


השר הודה כי מצבה של כולנו בסקרים אינו מזהיר: "בשטח מצבנו טוב, בסקרים - פחות טוב, זה מתסכל. על בסיס העשייה מגיעים לנו עשרה מנדטים שאיתם התחלנו. אם כולנו לא תהיה חזקה, אני בספק אם תוכנית מחיר למשתכן תימשך". עוד אמר כי בכוונת המפלגה לתקן בכנסת הבאה את קצבאות הקשישים ולטפל במערכת הבריאות.

שר הקליטה יואב גלנט הודה כי הוא רואה עצמו מועמד לשר הביטחון בממשלה הבאה. בשבתרבות בקיבוץ יגור העריך גלנט כי האיחוד של גנץ עם יעלון לא יאריך ימים: "אני נותן לאיחוד הזה שנה אחרי הבחירות - ויש פיצול".


הפעילה החברתית מירב כהן מרשימת חוסן לישראל, תקפה את שר התחבורה ישראל כץ בשבתרבות בגבעת שמואל: "משבר התחבורה בישראל הוא משבר הדיור החדש. יש לנו את אותו שר תחבורה עשר שנים, שקיבל מדינה עם מעט פקקים והחזיר אותה במצב של כאוס תחבורתי".

עוד הסבירה כהן את בחירתה להצטרף לחוסן לישראל: "התחברתי לגנץ ברמה האישית. זה נכון שהאג'נדה החברתית שלי מתאימה ל-90% מהמפלגות, אבל אני חושבת שנכון לפעול ממפלגה גדולה". בהמשך, הבהירה את עמדת המפלגה: "לא נשב עם ראש ממשלה שיש נגדו כתב אישום".

ח"כ סאלח סעד ממפלגת העבודה אמר כי חוק הלאום גזעני ופוגע בעדה הדרוזית ששכלה 480 מבניה במלחמות ישראל. בשבתרבות בקיבוץ יגור, הדגיש חבר הכנסת כי היה על הממשלה להסתפק במגילת העצמאות: "משפחתי ואני משרתים את המדינה יותר מ-70 שנה, עוד מהתקופה שבה היתה חלשה, וכעת מתברר שהיינו שכירי חרב".

יו"ר ארץ חדשה אלדד יניב התייחס בשבתרבות בקריית אונו לחשדות נגד סגן שר הבריאות יעקב ליצמן: "בכל מדינה נורמלית, סגן שר בריאות שמנסה לכפות על פסיכיאטרים לא להסגיר חשודה ב-70 מעשי פדופיליה היה עף הביתה כמו טיל לחופש עד לסיום החקירה. אבל מי יגיד לו? שר הבריאות ביבי שחשוד בעצמו בשלוש פרשות שחיתות?" .

יו״ר מרצ תמר זנדברג תקפה את נתניהו על ההבהרה בפני ראש ממשלת פולין: ״ראש ממשלת מדינת היהודים מוכר את זכרון השואה בשביל ברית מפוקפקת עם מנהיג אנטישמי", אמרה בשבתרבות ברחובות. "זאת יריקה בפרצופם של למעלה משלושה מיליון יהודים שנרצחו על אדמת פולין ושיתוף פעולה עם עיוות ההסטוריה בשם ברית פוליטית אינטרסנטית קצרת טווח״.

בהכנת הידיעה השתתפו: מיכל וסרמן, לירן כוג'הינוף, דניאל אלעזר, שרון עידן והדס גרינברג

הפופולריים