יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן מצטרף לחוסן לישראל

יו"ר ההסתדרות ניסנקורן מצטרף לחוסן לישראל
ניסנקורן ישובץ ברשימת חוסן לישראל שתיחשף השבוע: "בני גנץ צריך להיות ראש ממשלת ישראל - אמשיך להוביל קו חברתי נחוש מתוך ממשלת ישראל". יו"ר המפלגה גנץ אמר: "הצטרפותו היא נדבך מרכזי בהפיכת המפלגה למייצגת מעמד הביניים"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel

חוסן לישראל-תל"ם הודיעה רשמית הערב (שבת) על הצטרפותו של יו"ר ההסתדרות החדשה, אבי ניסנקורן, לרשימתה לכנסת. ניסנקורן צפוי לעזוב את ההסתדרות לאחר חמש שנים בתפקיד, ולהצטרף לרשימה שתיחשף במלואה בשבוע הבא."אעזוב את ההסתדרות בלב כבד תוך שמירה על המשכיות הדרך החברתית ששמנו בראש סדר העדיפויות בגוף חשוב זה", אמר ניסנקורן בהודעה, והוסיף: "בני גנץ צריך להיות ראש ממשלת ישראל. אמשיך להוביל קו חברתי נחוש, ואפעל למען מטרת חיי בייתר שאת, מתוך ממשלת ישראל".

יו"ר חוסן לישראל, בני גנץ, אמר בהודעת המפלגה: "הצטרפותו היא נדבך מרכזי בהפיכת המפלגה למי שמייצגת את מעמד הביניים. יחד עם ניסנקורן, אשר הצליח במאבק להעלאת שכר המינימום ופעל להעלאה משמעותית בשכר הממוצע במשק, תוביל חוסן לישראל-תל"ם את המלחמה ביוקר המחיה שהפך בלתי נסבל ובהגדלת ההכנסה הפנויה למיליוני משפחות מעמד הביניים".

מהליכוד נמסר בתגובה: "אחרי שגנץ פשט רגל עם החברה aאותה ניהל, הוא מצרף את יו״ר ההסתדרות ניסנקורן' שעומד בראש הוועדים החזקים בחברת החשמל, בנמלים, ברכבות ובחברות המזון - שמונעים תחרות והורדת מחירים במשק. בני גנץ הוא שמאל חלש ופושט רגל".

במפלגת הימין החדש מסרו: ״גנץ הוכיח הערב שההסתדרות והוועדים הגדולים לפני הכל. במקום לדאוג לציבור הישראלי כולו, להוריד את יוקר המחיה לטובת השכבות החלשות, גנץ מתחבר עם הוועדים החזקים. אתם יכולים לנחש מה זה יעשה לתלוש החשמל, לפנסיות של המחוברים, לשביתות בנמלים, לאפשרות להזיז משהו בשירות הציבורי שכל כך זקוק להתייעלות. ניסקורן איש שמאל מובהק, והחיבור עם גנץ אינו מפתיע".

גורמים בכולנו התייחסו לדיווחים לפיהם ניסנקורן נטש את כחלון. לדבריהם: "כחלון וניסנקורן חולקים חלק מהתפיסות החברתיות באופן דומה. אבל ניסנקורן מגיע מהשוליים השמאליים של מפלגת העבודה והיה ברור שלא יהיה חלק ממפלגת מרכז ימין כמו כולנו".

השבוע הודיעה מפלגת חוסן על צירופם של שבעה חברים חדשים, בניהם: איתן גיזבורג, היה ראש עיריית רעננה - ראש העירייה הגאה הראשון בישראל; אסף זמיר, סגן וממלא מקום ראש עיריית תל אביב לשעבר ומחזיק תיק החינוך; גדי יברקן, יו"ר המכינה הקדם צבאית בארי לשעבר ומייסדה, ועומר ינקלביץ', פעילה חברתית חרדית, מייסדת קרן "רק התחלנו" לשילוב אוכלוסיות פריפריאליות ומודרות.

ברקע, יו"ר סיעת יש עתיד, עפר שלח, התייחס היום לאפשרות של איחוד בגוש המרכז, ואמר כי ישנם עדיין פערים בשל עמדות לא ברורות מצד חוסן לישראל "לרשימה הזאת צריכות להיות עמדות ברורות בנושאי ליבה, למשל - האם נכנסים לממשלה שנגד העומד בראשה יש כתב אישום, גם לפני השימוע? אנחנו בעמדה מאוד ברורה פה, ועל זה עדיין לא קיבלנו תשובה מחוסן לישראל", אמר שלח, והבהיר: "אני אומר חד משמעית - בלי תשובות לשאלות האלה, לא יהיה איחוד".

הפופולריים