נתניהו מינה את ישראל כץ לממלא מקום שר החוץ

נתניהו מינה את ישראל כץ לממלא מקום שר החוץ
כץ ישמש כשר חוץ בנוסף לתפקידו כשר התחבורה והמודיעין. בשבוע שעבר הודיעה המדינה לבג"ץ כי רה"מ ימנה אדם לתפקיד. תשובת המדינה ניתנה בתגובה לעתירות של התנועה למען איכות השלטון ושל חברת הכנסת לאה פדידה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ישראל כץ
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, מינה היום (ראשון) את ישראל כץ לשר החוץ, לאחר שבשבוע שעבר הודיעה המדינה לבג"ץ כי כך ייעשה. כץ ישמש כשר חוץ בנוסף לתפקידו כשר התחבורה והמודיעין. תשובת המדינה ניתנה בתגובה לעתירות של התנועה למען איכות השלטון ושל חברת הכנסת לאה פדידה.

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן בירך את כץ: "מינויים של שרים זה באחריותו של ראש הממשלה ואני מברך על המינוי". יו"ר מרצ תמר זנדברג תקפה את המינוי - "אין מתאים משר הפקקים להוביל את הפקק המדיני שנתניהו יצר עם העולם המערבי".

רה"מ הצליח לחגוג הישג מדיני, ואז מיהר להסתבך עם הפולנים

אתמול פורסם בחדשות השבת בכאן 11 כי שר התחבורה והמודיעין, ישראל כץ, ושר האנרגיה, יובל שטייניץ, הם המועמדים המובילים לתפקיד. גורמים ששוחחו עם נתניהו בסוף השבוע סיפרו כי השיקול של נתניהו למנות את ישראל כץ לתפקיד הוא הרצון לייצר ברית בצמרת הליכוד נגד גדעון סער. מינוי שכזה, מעריכים הגורמים, עשוי לחייב את נתניהו גם לקדנציה הבאה. לעומת זאת, מינויו של השר יובל שטייניץ לתפקיד לא יחייב את ראש הממשלה גם לקדנציה הבאה.

בנובמבר האחרון טענו מקורבים לראש הממשלה כי הוא צפוי למנות שר חוץ משורות הליכוד. בעקבות התפטרותו של אביגדור ליברמן, נתניהו מונה לתפקיד שר הביטחון והופעל עליו לחץ למנות מחליפים.

הפופולריים