"אבו מאזן אמר ששמירה על הרשימה המשותפת מחזקת אותנו"

"אבו מאזן ביקש לשמור על הרשימה המשותפת"
עורך הדין אחמד מסאלחה, שהשתתף במפגש בין יו"ר הרשות הפלסטינית לעלי סלאם אתמול ברמאללה אמר לרדיו "מכאן" כי אבו מאזן הדגיש שאינו מעוניין להתערב בבחירות בישראל, אך ציין כי יש לשמור על אחדות השורה בקרב הפלסטינים בישראל
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אבו מאזן ועלי סלאם
צילום:

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

עורך דין אחמד מסאלחה, אחד המשתתפים אמש במפגש בין ראש הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, לראש עיריית נצרת, עלי סלאם, מאשר היום (ראשון) כי הפגישה התמקדה בעתידה של הרשימה המשותפת ובקריאתו של אבו מאזן לשמור עליה.

בראיון לנאדר אבו תאמר ברדיו "מכאן", אמר עורך הדין מסאלחה כי אבו מאזן שב והדגיש בפגישה אמש כי אינו מעוניין להתערב ישירות בבחירות בישראל, אך ציין כי יש לשמור על אחדות השורה בקרב הפלסטינים בישראל ועל הרשימה המשותפת ,"כי זה מחזק אותנו", כלשונו וכדי לקרב את השלום.

אמש נפגש ראש הרשות הפלסטינית בראמאללה עם ראש עיריית נצרת עלי סלאם. לכאן חדשות נודע כי אבו מאזן קרא לסלאם לפעול למען המשך קיומה של הרשימה המשותפת וכי הרשות הפלסטינית לוחצת על ראש עיריית נצרת שלא לחבור לרשימתו של אחמד טיבי, כדי שלא לפגוע ברשימה המשותפת בראשות אימן עודה. 

ראש עיריית נצרת, בעל בריתו של אחמד טיבי, הודיע באחרונה כי יפעל לשמור על הרשימה המשותפת, בתנאי שטיבי יעמוד בראשה.

יו"ר ישראל ביתנו ושר הביטחון לשעבר, אביגדור ליברמן, אמר בעקבות דברי אבו מאזן: "כבר מזמן ידוע שאבו מאזן והרשות הפלסטינית מתערבים באופן פעיל בענייניה הפנימיים של מדינת ישראל, כולל בתהליך הבחירות לכנסת. הבוקר דווח שאבו מאזן עצמו נפגש אתמול עם ראש עירית נצרת במטרה לקדם איחוד מחודש של הרשימה המשותפת. 

"גם במערכת הבחירות הקודמת, כלי תקשורת רשמיים של הרשות הפלסטינית עבדו 48 שעות ברצף על מנת לגייס את ערביי ישראל לתמוך ברשימה המשותפת. אם כך הם פני הדברים, מדינת ישראל רשאית לפעול בזירה הפנימית הפלסטינית, כולל נקיטת מהלכים שיביאו להדחתו והחלפתו של אבו מאזן. ככל שנקדים, כך נטיב עם עצמנו ועם האזור כולו".

הפופולריים