גנץ בוועידת מינכן לביטחון: "אל תיתנו לזריף לרמות אתכם עם השקרים שלו"

גנץ: "אל תיתנו לזריף לרמות אתכם"
יו"ר מפלגת חוסן לישראל נאם בפורום הביטחוני: "תחתיי לאיראן לא יהיה נשק גרעיני"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בני גנץ בוועידת מינכן
צילום: צילום: AFP

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

יו"ר מפלגת חוסן לישראל, הרמטכ"ל לשעבר בני גנץ, אמר היום (ראשון) כי תחת שלטונו כראש ממשלת ישראל, לאיראן לא יהיה נשק גרעיני. בנאום בוועידת מינכן לביטחון התיחס גנץ לדברי שר החוץ האיראני זריף בוועידה, כי הסיכוי למלחמה עם ישראל גדול: "בדיוק שמעתם את שר החוץ זריף, אל תתנו לו לרמות אתכם עם השקרים שלו. כרמטכ"ל לשעבר אני יכול לספר לכם מעדות ראשונה מה באמת קורה באיראן".


לדברי גנץ ישנם שלושה אתגרים עיקריים במזרח התיכון: "איראן הקיצונית, הטרור האיסלאמי, וחוסר היציבות. אם לא נעמוד בפני אתגרים אלו, הם ישפיעו גם על אירופה ועל שלום העולם". הוא ציין כי המשטר שזריף מייצג הוא רשע. "הוא קרא להרס המדינה שלי. הוא מדכא נשים והומואים, הוא רודף מיעוטים ופוגע בזכויות אדם. הוא מממן טרור ברחבי העולם. הוא מהווה סכנה למזרח התיכון ולעולם. הוא מהווה יריב לכל מה שהנמצאים כאן באולם תומך בו".

גנץ התייחס לראש הממשלה בנימין נתניהו ואמר: "נתניהו הוא היריב הפוליטי שלי אבל אל תטעו, שנינו בנים נאמנים של אותה מדינה. כשישראל תחת איום אין מחלוקת בינינו. בנושא הקריטי הזה אין ימין או שמאל. כשזה מגיע להגנת מדינת ישראל אנחנו ניצבים כתף ליד כתף". גנץ הביע תקווה שנתניהו יעשה את אותו הדבר כשהוא יהפוך לראש ממשלה. 

בנאומו התייחס גנץ גם לאנטישמיות באירופה ואמר כי "לצערי, 74 שנים אחרי השואה אנו חווים תופעה מטרידה באירופה. האנטישמיות שוב מרימה את ראשה בפומבי. זו לא רק בעיה יהודית. השנאה העתיקה מרעילה מוחות בכל רחבי העולם. כמועמד לראשות הממשלה אפגין אפס סובלנות לשנאה הפתולגית נגד יהודים". הוא ציין כי העם היהודי והמדינה היהודית "לעולם לא ישימו את גורלם בידי אחרים. תמיד נגן בעצמו ועל עצמנו על מנת להבטיח את עתידנו".

הפופולריים