"מכשילים את החיילים": יו"ר ועדת הבחירות דן בצילומי נתניהו

"מכשילים חיילים": השופט מלצר דן בצילומי רה"מ
השופט חנן מלצר קיים דיון בתלונת מפלגת העבודה על שימוש שעושה ראש הממשלה בצילומים עם חיילי צה"ל כחלק מתעמולת הבחירות. לדבריו, צילום סלפי והפצתו בקרב משפחה וחברים מהווה "הכשלה של חיילים בתעמולה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

יושב ראש ועדת הבחירות המרכזית, השופט חנן מלצר, קיים היום (ראשון) דיון בתלונה של מפלגת העבודה על שימוש שעושה ראש הממשלה בנימין נתניהו בצילומים עם חיילים. הדיון הסתיים בלי החלטה, והצו הארעי המונע לפרסם תמונות של ראש הממשלה עם חיילים נותר בעינו.

"כאשר מאפשרים לחיילים לצלם סלפי עם ראש הממשלה באופן שאחר כך זה מופץ למשפחה וחברים - למעשה מכשילים את החיילים בתעמולת בחירות", אמר מלצר. בעבודה התלוננו כי נתניהו משתמש בצילומים כחלק מתעמולת בחירות - בניגוד לחוק הבחירות.


נציג הליכוד אמר כי תמונה של ראש הממשלה במסדר כנפיים לא יוצר מצג שהליכוד זה צה"ל, וצה"ל זה הליכוד. לדבריו, זכות הציבור לדעת שראש הממשלה ערך ביקור בצה"ל.

מאז לקח נתניהו את תיק הביטחון הוא נצפה מבקר מספר פעמים בבסיסי צה"ל יחד עם כלי תקשורת. פוליטיקאים רבים נטו לבצע ביקורים במערכת הצה"לית בתקופת הבחירות, כשחלק ממטרות הביקור הן הפצה ושיווק לטובת קמפיינים פוליטיים.

לפי קביעת מנדלבליט, בתקופת 90 הימים שלפני מועד הבחירות, וביום הבחירות עצמו חל איסור על שימוש בתעמולת בחירות בצה"ל ובחייליו, לרבות בדרך של פרסום תמונותיהם יחד עם ראש הממשלה ושר הביטחון או עם כל מועמד ברשימת מפלגה כלשהי. בנוסף, החלטת היועמ"ש קובעת שיש למחוק מהחשבונות ברשתות החבריות של הליכוד ושל נתניהו תמונות וסרטונים של ראש הממשלה עם חיילי צה"ל, שצולמו בתקופה של 90 יום לפני הבחירות.

לפני עשרה ימים קבע היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט כי מועמדים בבחירות לא יוכלו להשתמש בצה"ל ובחייליו כחלק מתעמולת הבחירות שלהם. קביעתו של מנדלבליט הגיעה בעקבות העתירה של מפלגת העבודה לוועדת הבחירות המרכזית, אשר דרשה שראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו להפסיק להשתמש בצה"ל לטובת קמפיין הבחירות שלו.

הפופולריים