סקר כאן חדשות: נתניהו שומר על הפער מבני גנץ

סקר כאן חדשות: נתניהו שומר על הפער מבני גנץ
ארבעה ימים לסגירת הרשימות לכנסת, המפלגה הגדולה ביותר נשארת עם 30 מנדטים - פער של 10 מושבים מהחיבור בין חוסן לישראל ותל"ם. הציונות הדתית מתחזקת
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
סקר כאן חדשות
צילום: סקר כאן חדשות

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

ארבעה ימים לסגירת הרשימות לכנסת, הליכוד וחוסן לישראל שומרות על יציבות בסקרים, ואילו הציונות הדתית מתחזקת ומשחזרת את הישגיה מבחירות 2013 - כך עולה מסקר כאן חדשות שפורסם היום (ראשון) בחדשות הערב בכאן 11 ושביצע מכון דיירקט פולס.


לו הבחירות היו נערכות היום, הליכוד בראשות בנימין נתניהו הייתה זוכה ל-30 מנדטים - המפלגה הגדולה ביותר ששומרת על יציבות. החיבור בין חוסן לישראל של בני גנץ ותל"ם בראשות משה יעלון מספק 20 מנדטים, בדומה לסקר הקודם מסוף השבוע האחרון. 

העבודה בראשות אבי גבאי זוכה בסקר לעשרה מנדטים ומבטאת התחזקות לאחר הבחירות המקדימות ועיצוב הרשימה. גם יש עתיד זוכה למספר מושבים זהה - אחד פחות מהסקר הקודם ביום חמישי. הימין החדש בראשות נפתלי בנט ואיילת שקד מאבד מכוחו ויורד בשני מושבים בהשוואה לסקר קודם.

הרשימה המשותפת - חד"ש בל"ד ורע"ם - עם שישה מנדטים, תע"ל בראשות אחמד טיבי עם שישה גם כן. גם יהדות התורה עם מספר זהה של מושבים. ש"ס של אריה דרעי וישראל ביתנו של אביגדור ליברמן עם חמישה מנדטים כל אחת. מרצ מתחזקת אחרי הפריימריז ועולה לחמישה מושבים. 

גם האיחוד בין האיחוד הלאומי בראשות הרב רפי פרץ והבית היהודי בראשות ח"כ בצלאל סמוטריץ' מניב חמישה מנדטים. כולנו של משה כחלון מצליחה לעבור את אחוז החסימה עם ארבעה מושבים.

זהות של משה פייגלין אמנם לא עוברת גם בסקר הנוכחי את אחוז החסימה, אך היא הקרובה אליו ביותר. אחריה מתמקמת גשר של אורלי לוי אבוקסיס עם אחוז וחצי בלבד, ולאחר מכן עוצמה יהודית של ברוך מרזל ואיתמר בן גביר, וארץ חדשה של אלדד יניב. הנתון הנמוך ביותר שייך לתנועה של ציפי לבני, כשאפילו מפלגת מגן של גל הירש מצליחה לעבור אותה.

במצב הנוכחי ננסה לבנות את הגושים: גוש ימין חרדים - הליכוד, הימין החדש, יהדות התורה, שס, ישראל ביתנו, הבית היהודי וכולנו של כחלון, שהתחייב כי ימליץ על נתניהו בפני הנשיא – מניב קואליציה של 63 מנדטים. גוש חוסם קלאסי.

גוש המרכז קטן ומתייצב על 45 מנדטים: חוסן לישראל, יש עתיד העבודה ומרצ לא מצליחות להגיע לגוש חוסם. גם בצירוף שתי המפלגות הערביות, הן מניבות יחד 57 מנדטים בלבד.

הסקר נערך ביום 16.2.19, בשעות הערב, בקרב 543 נדגמים מהאוכלוסייה הבוגרת בישראל לרבות אוכלוסיית המיעוטים. טעות הדגימה בסקר הנוכחי היא 4.2%.

הפופולריים