סמוטריץ' ופרץ סירבו לפגישה עם נתניהו בנוגע לאיחוד בימין

סמוטריץ' ופרץ סירבו לדון עם נתניהו על איחוד
ראש הממשלה זימן אליו לשיחה את ראשי האיחוד הלאומי והבית היהודי, על מנת שיצרפו לרשימתם את עוצמה יהודית, שלפי הסקרים אינה עוברת לפי הסקרים את אחוז החסימה. בשלב זה, בשתי המפלגות מסרבים. "אנו מפלגה עצמאית שלא מנוהלת על ידי ראש הממשלה", נמסר בהודעה המשותפת
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יו"ר הבית היהודי רפי פרץ ויו"ר האיחוד הלאומי בצלאל סמוטריץ'
צילום: צילום: הדס פרוש, פלאש 90

גובר הלחץ לאיחודים נוספים בימין: ראש הממשלה, בנימין נתניהו, זימן היום (שני) לשיחה את יו"ר הבית היהודי, הרב רפי פרץ, ואת יו"ר האיחוד הלאומי, ח"כ בצלאל סמוטריץ', כדי להפציר בהם לצרף לרשימתם את מפלגת עוצמה יהודית. בשתי המפלגות דוחים בינתיים את הזימון לפגישה, וקראו לנתניהו לקיים בעצמו חיבורים לליכוד.

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות – כל העדכונים והפרשנויותבהודעה משותפת שפרסמו סמוטריץ' ופרץ נמסר: "אנו רוחשים כבוד גדול לראש הממשלה ושמחים לכל מפגש איתו כדי לקדם את מדינת ישראל. יחד עם זה, אנו מנהלים מפלגה עצמאית שמקבלת את החלטותיה בעצמה ואינה מנוהלת על ידי ראש הממשלה או כל גורם אחר".

עוד אמרו בשתי המפלגות: "אנו קוראים לראש הממשלה לא להרפות ממאמציו, לגלות דוגמא אישית ולהביא לכמה שיותר חיבורים בימין במעט הימים שנותרו עד להגשת הרשימות - בכלל זה עם זהות של משה פייגלין, שלפי הסקרים עלולה לזרוק יותר קולות עוצמה יהודית; עם כחלון וליברמן שמתנדנדים על אחוז החסימה; ואף עם אורן חזן שהודיע על ריצה עצמאית לכנסת.  גם אנו נמשיך במאמצים העילאיים שאנו עושים כדי לייצר בלוק טכני עם כמה שיותר גורמים".

בעוצמה יהודית הגיבו גם כן לפגישה שזימן נתניהו עם פרץ וסמוטריץ': "חרף ההתנהלות המנוכרת של ח"כ סמוטריץ' והרב פרץ בימים האחרונים, הרי שמתוך אחריות לעתיד ארץ ישראל וכדי למנוע עליית ממשלת שמאל - אנו מושיטים את ידנו לחיבור. ויתרנו רבות והתפשרנו על מקומות ותפקידים, ואנו מקווים שגם בבית היהודי ובאיחוד הלאומי יבינו את גודל השעה והשכל הישר יגבר".

הפופולריים