יו"ר ועדת הבחירות: השימוש של נתניהו בתמונות עם חיילים – תעמולה אסורה

שימוש נתניהו בתמונות עם חיילים - תעמולה אסורה
השופט חנן מלצר קיבל את התלונה שהגישה מפלגת העבודה ואסר על ראש הממשלה לפרסם תמונות וסרטונים עם חיילי צה"ל. בנוסף, הליכוד חויב בהוצאות משפט בסך 15 אלף שקל
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel

יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, השופט חנן מלצר, קיבל היום (שני) את העתירה של מפלגת העבודה ואסר על ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לפרסם תמונות וסרטונים עם חיילים. היו"ר מלצר קבע כי מדובר בתעמולת בחירות אסורה. בכך, הוא אימץ את עמדתו של היועץ המשפטי לממשלה, שלפיה אין לפרסם תמונות וסרטונים עם חיילים מלבד מקרים חריגים.

מלצר הוציא צו מניעה המורה לליכוד ולנתניהו שלא לפרסם עוד כל פרסום שהוא עם חיילים או בבסיסים של צה"ל, ולהסיר עד יום חמישי הקרוב בצהריים מכל אמצעי המדיה את אלה שכבר הופצו. ההוראה כוללת אתרי אינטרנט, רשתות חברתיות וגם פרסומים בעמודים מפלגתיים או פרטיים של נתניהו. 


השופט מלצר הורה גם לרמטכ"ל להנחות חיילים בצה"ל להימנע מצילומים דומים. בנוסף, הליכוד חויבה בהוצאות משפט בסכום של 15 אלף שקלים. 

אתמול קיים מלצר דיון בתלונה שהגישה העבודה, והותיר על כנו את הצו הארעי המונע לפרסם תמונות של ראש הממשלה עם חיילים. "כאשר מאפשרים לחיילים לצלם סלפי עם ראש הממשלה באופן שאחר כך זה מופץ למשפחה וחברים - למעשה מכשילים את החיילים בתעמולת בחירות", קבע מלצר.

בעבודה התלוננו כי נתניהו משתמש בצילומים כחלק מתעמולת בחירות, בניגוד לחוק הבחירות. לפי קביעת היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, ב-90 הימים שלפני מועד הבחירות וביום הבחירות עצמו - חל איסור על שימוש בתעמולת בחירות בצה"ל ובחייליו, לרבות בדרך של פרסום תמונותיהם יחד עם ראש הממשלה ושר הביטחון או עם כל מועמד ברשימת מפלגה כלשהי. בנוסף, החלטת היועץ קובעת שיש למחוק מהחשבונות ברשתות החבריות של הליכוד ושל נתניהו תמונות וסרטונים של ראש הממשלה עם חיילי צה"ל, שצולמו עד 90 יום לפני הבחירות.

הפופולריים