לפיד במסר לגנץ: "אם נקבל תשובות, יש על מה לדבר"

לפיד לגנץ: "אם נקבל תשובות, יש על מה לדבר"
יו"ר יש עתיד התייחס באירוע הצגת הרשימה למגעים עם חוסן לישראל: "רוצים תשובות ברורות, בשלב הזה לא קיבלנו אותן. נוכל להסתדר" • בינתיים, בכירים בחוסן לישראל מנסים למנוע איחוד עם אורלי לוי
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
גנץ ולפיד
צילום: הדס פרוש וגילי יערי, פלאש 90

על רקע התקררות המגעים לאיחוד ביניהם, יו"ר יש עתיד, יאיר לפיד, העביר הערב (שני) מסר ליו"ר חוסן לישראל, בני גנץ. "מה שחשוב לנו הוא שנתנו לציבור התחייבויות, ואנחנו רוצים תשובות ברורות להתחייבויות האלה. בשלב הזה, ולא נשאר כבר הרבה זמן – לא קיבלתי את התשובות האלה", אמר לפיד באירוע הצגת הרשימה של מפלגתו לכנסת שנערך בשפיים.

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות – כל העדכונים והפרשנויותלצד זאת, לפיד הדגיש: "אם נקבל התחייבות ברורה על הנושאים האלה, מצדי ניכנס עוד הלילה לחדר עד שייצא עשן לבן. אפשר עוד לסדר הכול. האופציה נמצאת על השולחן, ואני לא אוריד אותה עד הרגע האחרון. נהפוך כל אבן". יו"ר יש עתיד פנה לגנץ: "אני רוצה להגיד מפה לבני גנץ, הנה מה שלמדתי בשבע שנים בפוליטיקה - אי אפשר להתחמק מנושאים לא נוחים. עשיתי את הטעויות האלה. זה לא עובד".

המפגש האחרון בין ראשי שתי המפלגות נערך בשבוע שעבר, לפני שגנץ המריא לוועידת הביטחון במינכן. ביש עתיד הבינו כבר לפני כשבועיים-שלושה שפניו של גנץ אינם לאיחוד, ולכן המגעים התקררו – אם כי נמשכו בדרג נמוך יותר. ההערכה היא שביש עתיד לא ישלימו עם נדידת הקולות לעבר גנץ, ויעשו מאמץ לסחוף אותם בחזרה לכיוון של לפיד. "לא נהיה צמחונים", אמרו במפלגה.


אמש טענו בכירים במפלגתו של גנץ כי הוא כלל אינו משוכנע שהוא מעוניין בחיבור עם לפיד. לטענתם, איחוד הרשימות לא בהכרח משתלם לפי הסקרים, ואינו מצליח להגדיל את גוש המרכז. לעומתם, בכירים ביש עתיד האשימו שגנץ מתחמק ממתן תשובות בהרבה מאוד נושאים מהותיים, ומדבר רק כדי לצאת ידי חובה. עוד טענו הבכירים כי בחוסן לישראל לא באמת רוצים חיבור עם מפלגתו של לפיד. 

בתוך כך, על רקע ההתקדמות המשמעותית שחלה היום במגעים בין אורלי לוי לבין בני גנץ, פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי בכירים בחוסן לישראל מנסים למנוע את האיחוד בין השניים. "אורלי לוי מביאה קולות מהשמאל. היא לא מגדילה את הגוש", הסבירו אותם בכירים.

בהכנת הידיעה השתתפו: הדס גרינברג, מיכאל שמש וירון דקל

הפופולריים