ח"כ ילין: "לפיד פיטר אותי בלי הסבר, לא אצביע ליש עתיד"

ילין: "לפיד פיטר אותי, לא אצביע ליש עתיד"
הח"כ זעם על שיבוצו במקום ה-17 הלא ריאלי ברשימת יש עתיד לכנסת. "אני מרגיש שבגדתי בתושבים בעוטף עזה", אמר ילין בכאן רשת ב. "זו שריטה שתישאר איתי כל החיים"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel

יום אחרי שהוצב במקום ה-17 והלא ריאלי ברשימה של יש עתיד לכנסת, ח"כ חיים ילין הביע הבוקר (שלישי) כעס גדול על היו"ר, יאיר לפיד. "מבחינתי אני פרילנסר עכשיו, אחד מ-120 ח"כים. הפרישו אותי מיש עתיד", הכריז ילין בריאיון לקלמן ליברמן בכאן רשת ב. עוד הוא הצהיר: "לא אצביע בבחירות ליש עתיד. אין למי להצביע שם".

האזינו לריאיון המלא עם ח"כ חיים ילין בכאן רשת ב

"לפיד פיטר אותי ולא סיפק שום הסבר הגיוני", האשים הח"כ. "אף אחד לא אמר לי למה. זה יישאר אצלי כשריטה קטנה לכל החיים". ילין הסביר: "אני לא נעלב בשמי, אבל אני מייצג משהו והוא נפגע קשות. אני מרגיש שבגדתי באזרחים בעוטף עזה. אני מקבל הודעות שאומרים לי: 'נשארנו בלי הלוחם שלנו בכנסת'".

ילין תיאר בריאיון את הסיטואציה שבה התבשר על מיקומו ברשימה: "הייתי בפעילות עם הח"כים מהסיעה. קראו לי לשיחה, והודיעו לי שאני במקום 17. אמרתי מיד לאותו שליח – תבהיר ליאיר שאני נפרד ממנו". לאחר מכן, הוא נפגש עם לפיד עצמו: "יאיר היה מאוד עצוב, אף פעם לא ראיתי אותו ככה בארבע השנים שאני עובד איתו. התשובה שנתן לי הייתה תשובה ריקה".

"אם אין במקום ברשימה אין בעיה", המשיך הח"כ. "שיבוא לפיד ויגיד לי את זה בשיחה בארבע בעיניים. ידעתי למה אני נכנס ואני מקבל את השיטה הזו. לפני הבחירות המוניציפליות באוקטובר אמרתי ללפיד – אם אתה רוצה אותי במפלגה, אלך איתך עד הסוף. הוא אמר לי כן, ובסוף שיבץ אותי במקום 17".

ילין סיכם: "אני שחקן קבוצתי. המיקום לא מעניין אותי, כל עוד אוכל להשפיע מבפנים". לשאלה איך יצביע בבחירות השיב: "אבחר במפלגה שיהיה בה לפחות נציג אחד לחקלאות ולהתיישבות. יש עתיד? אין למי להצביע שם. הם לא מייצגים. אי אפשר לנהל סיעה, מפלגה או ממשלה בלי אנשים בשטח. היום כולם מתל אביב ואנחנו בוחרים את מדינת תל אביב בתוך כנסת ישראל".

הפופולריים