ר"מ הונגריה: "ישראל ופולין חברות שלנו, מקווה שיפתרו את הבעיות"

ר"מ הונגריה: "מקווה שהבעיות עם פולין ייפתרו"
על רקע המשבר עם ורשה וביטול ועידת וישגראד, ראש הממשלה נפגש בירושלים עם מקביליו מהונגריה, צ'כיה וסלובקיה • צ'כיה הודיעה שתפתח משרד סחר בירושלים, נתניהו: "צעד בדרך להעברת השגרירות"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel

על רקע ביטול ועידת וישגראד בישראל והמשבר המחריף עם פולין, ראש הממשלה, בנימין נתניהו, נפגש היום (שלישי) בירושלים עם מקביליו מצ'כיה, סלובקיה והונגריה. הוועידה, שהייתה אמורה להיערך ביחד עם ראש ממשלת פולין, התבטלה עקב החלטת ורשה שלא להגיע אליה בעקבות התבטאויותיהם האחרונות של נתניהו ושל ממלא מקום שר החוץ, ישראל כץ.

דעה: כץ חיפש הון פוליטי – ונתניהו משלם את המחיר

ראש ממשלת הונגריה, ויקטור אורבן, נפגש עם נתניהו במלון "המלך דוד" בבירה והודיע שארצו תפתח משרד סחר בירושלים במעמד של נציגות דיפלומטית. "אנו רואים בכך צעד בדרך להעברת השגרירות לירושלים", הצהיר נתניהו בתגובה.

בתשובה לשאלת כאן חדשות, אמר אורבן בנוגע לפולין: "אני חושב שהיה עדיף שהם יהיו כאן. כששתי חברות מתווכחות, אתה מקווה שהן ידברו ויפתרו את הבעיות ביניהן". גם ראש ממשלת צ'כיה הביע תקווה שישראל ופולין יפתרו את המחלוקות ביניהן.

ממשלת פולין עדיין דורשת לקבל מישראל התנצלות רשמית על דבריו של כץ, שהאשים כי הפולנים "ינקו אנטישמיות מחלב אימם". היום פורסם בכאן רשת ב כי בוורשה מוכנים לחכות יומיים או שלושה להתנצלות ישראלית, והמגעים בעניין מתנהלים בין משרדי החוץ של המדינות.

בפולין אף איימו כי אם לא תתקבל התנצלות מישראל, הם מתכוונים להחריף את תגובתם. עם זאת, מהלך של החזרת השגריר הפולני מישראל לפולין לא נמצא כרגע על הפרק. גורם פולני הזהיר ואמר: "למרות התחושה כרגע של שקט, התבטאות נוספת של גורם ישראלי רשמי כזה או אחר עלולה לגרום להידרדרות נוספת".

הפופולריים