גנץ תקף את נתניהו: "כששכבתי בבוץ - תרגלת אנגלית במסיבות קוקטייל"

"כששכבתי בבוץ - תרגלת אנגלית במסיבות קוקטייל"
יו"ר חוסן לישראל תקף בנאום אחרי הצגת רשימתו את ראש הממשלה: "הוא שלט במדינה באמצעות הסתה, הולכת שולל והטלת פחד". נתניהו: "תתבייש לך, סיכנתי את חיי פעם אחר פעם למען המדינה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
גנץ בנאום בגני התערוכה
צילום: תומר נויברג, פלאש 90

יו"ר חוסן לישראל, בני גנץ, הציג הערב (שלישי) בגני התערוכה בתל אביב את רשימת המועמדים של חוסן לישראל-תל"ם לכנסת. הרמטכ"ל לשעבר תקף בנאומו את נתניהו ואמר: "כששכבתי בבוץ עם חיילי תרגלת אנגלית במסיבות קוקטייל. בימים שפיקדתי על יחידת שלדג במבצעים מסוכנים במדינות אויב. אתה נתניהו פילסת את דרכך באולפני טלוויזיה". בהמשך אמר כי הוא מתכוון להתקשר הערב ליו"ר מפלגת יש עתיד, יאיר לפיד, כדי להציע לו להיפגש הלילה למשא ומתן.


גנץ הוסיף בנאומו: "בעשור האחרון שלטה בישראל מפלגת שלטון אחת. במפלגת השלטון, שלט שליט יחיד. לא הייתה לו אופוזיציה פנימית ולא הייתה לו אופוזיציה חיצונית. הוא שלט במדינה באמצעות הסתה, הולכת שולל והטלת פחד. לא עוד. הפעם זה שונה. השליט היחיד לחוץ, פוחד, מזיע". עוד אמר יו"ר חוסן לישראל כי יתקשר הערב ליו"ר יש עתיד, יאיר לפיד, ויציע לו להיפגש הלילה למשא ומתן.

קודם לכן נאם יו"ר תל"ם, משה (בוגי) יעלון, ותקף את ראש הממשלה: "הגיע הזמן שנגיד לנתניהו תודה ושלום, כי הגיעו מים עד נפש. הגיע הזמן שיהיה פה ראש ממשלה שלא יהיה על מה לחקור אותו. נתניהו איבד את הזכות המוסרית להנהיג את ישראל".


ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב על הדברים בעמוד הפייסבוק שלו: "בני גנץ, תתבייש לך. כחייל וכקצין בסיירת מטכ״ל סיכנתי את חיי פעם אחר פעם למען המדינה. נפצעתי בקרב עם מחבלים. כמעט איבדתי את חיי בקרב אש בתעלת סואץ למען ביטחון המדינה שאתה רוצה לסכן בנסיגות חד צדדיות ובתמיכה בהסכם הגרעין המסוכן עם איראן. אזרחי ישראל יבחרו בין ממשלת ימין חזקה בראשותי לבין ממשלה שמאל חלשה בראשותך".

בליכוד מסרו בתגובה לנאום גנץ: "הבחירות הן בין ממשלת ימין בראשות נתניהו, לבין ממשלת שמאל בראשות בני גנץ. גנץ שתומך בנסיגות חד צדדיות ובהסכם הגרעין הרע עם איראן נהנה מתמיכת השמאל, אבו מאזן ואיראן. בניסיון הכלכלי היחיד בחייו הוא פשט את הרגל. נתניהו היה קצין מצטיין בסיירת מטכ"ל, נפצע בקרב עם מחבלים, נלחם בהסכם הגרעין הרע עם איראן והציל את כלכלת ישראל. הבחירה בין הצלחה לכישלון ובין ימין לשמאל".

הרשימה המלאה של חוסן לישראל:

1. בני גנץ; 2. משה (בוגי) יעלון; 3. אבי ניסנקורן; 4. מיקי חיימוביץ; 5. יועז הנדל; 6. מיכאל ביטון; 7. חילי טרופר; 8. צבי האוזר; 9. אורית פרקש הכהן; 10. מירב כהן; 11. אסף זמיר; 12. יזהר שי; 13. אורלי פרומן; 14. עומר ינקלביץ'; 15. ר'דיר מריח; 16. אלון שוסטר; 17. רם שפע; 18. גדי יברקן; 19. איתן גינזבורג; 20. עינב קאבלה; 21. יצחק אילן; 22. הילה שי-וזן; 23. משה (מוץ) מטלון; 24. רות וסרמן לנדה; 25. אלון טל; 26. יאיר פרג'ון; 27. עומר שליאר; 28. מיכל קוטלר וונש; 29. עידית וקסלר; 30. קרן גונן.

הפופולריים