בעקבות הנאום: גנץ ולפיד ייפגשו

בעקבות הנאום: גנץ ולפיד ייפגשו
יו"ר חוסן לישראל ויו"ר יש עתיד דיברו בטלפון לאחר שגנץ הציע ללפיד משא ומתן לילי. במהלך הצגת הרשימה של חוסן לישראל לכנסת, אמר גנץ כי יציע ללפיד להיפגש עמו למשא ומתן לילי
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
גנץ ולפיד
צילום: הדס פרוש וגילי יערי, פלאש 90

יו"ר חוסן לישראל בני גנץ ויו"ר יש עתיד יאיר לפיד שוחחו הלילה (רביעי) בטלפון בעקבות הנאום של גנץ אתמול, והם ייפגשו במהלך היום. במהלך הצגת הרשימה של חוסן לישראל לכנסת, אמר גנץ כי יציע ללפיד להיפגש עמו למשא ומתן לילי. 

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות – כל העדכונים והפרשנויות

ביש עתיד תקפו אמש ואמרו כי גנץ עושה עליהם סיבוב. בחדשות הערב בכאן 11 פורסם כי לדברי המפלגה, גנץ כלל אינו מעוניין במשא ומתן רציני. יאיר לפיד מסר בתגובה לדברים: "כפי שאמרתי על הבמה - נהפוך כל אבן, נעשה הכל כדי לא להחמיץ הזדמנות היסטורית להחלפת השלטון".

יו"ר חוסן לישראל הציג אמש בגני התערוכה בתל אביב את רשימת המועמדים של חוסן לישראל-תל"ם לכנסת. הרמטכ"ל לשעבר תקף בנאומו את ראש הממשלה בנימין נתניהו ואמר: "כששכבתי בבוץ עם חיילי תרגלת אנגלית במסיבות קוקטייל. בימים שפיקדתי על יחידת שלדג במבצעים מסוכנים במדינות אויב. אתה נתניהו פילסת את דרכך באולפני טלוויזיה". 

בנאומו, התחייב גנץ לעשות הכל כדי לחבר למפלגתו אישים ומסגרות פוליטיות נוספות. למרות מאמציו הרבים - יו"ר גשר, אורלי לוי-אבקסיס נעדרה מהערב החגיגי.

ראש הממשלה הגיב לדבריו של גנץ: "תתבייש לך. אתה תוקף אותי - חייל וקצין בסיירת מטכ"ל, שפיקדתי על מבצעים רבים מעבר לקווי האויב, שנפצעתי במבצע לשחרור חטופי מטוס סבנה, שכמעט איבדתי את חיי בקרב אש בתעלת סואץ, שסיכנתי את חיי פעם אחר פעם למען המדינה שלנו שאתה מוכן לסכן אותה בנסיגות חד צדדיות ובתמיכה שלך בהסכם המסוכן עם איראן.


"ועל מה עוד אתה תוקף אותי? על האנגלית שלי. האנגלית שהיא כלי ראשון במעלה במלחמת ההסברה שלנו ושסייעה לי רבות להביא את יחסי החוץ של מדינת ישראל לשיא של כל הזמנים. בני תתבייש לך. לרוחב הקשת הפוליטית הם יצאו נגד הדברים המקוממים האלה והתייצבו מאחורי האמת. אזרחי ישראל, בבחירות הקרובות תדרשו גם אתם להתייצב ולבחור בין ממשלת שמאל חלשה בראשות בני גנץ לבין ממשלת ימין חזקה בראשותי", אמר נתניהו בסרטון שפרסם בחשבון הטוויטר שלו.

בליכוד מסרו בתגובה לנאום גנץ: "הבחירות הן בין ממשלת ימין בראשות נתניהו, לבין ממשלת שמאל בראשות בני גנץ. גנץ שתומך בנסיגות חד צדדיות ובהסכם הגרעין הרע עם איראן נהנה מתמיכת השמאל, אבו מאזן ואיראן. בניסיון הכלכלי היחיד בחייו הוא פשט את הרגל. נתניהו היה קצין מצטיין בסיירת מטכ"ל, נפצע בקרב עם מחבלים, נלחם בהסכם הגרעין הרע עם איראן והציל את כלכלת ישראל. הבחירה בין הצלחה לכישלון ובין ימין לשמאל".

הרשימה המלאה של חוסן לישראל:

1. בני גנץ, 2. משה (בוגי) יעלון, 3. אבי ניסנקורן, 4. מיקי חיימוביץ, 5. יועז הנדל, 6. מיכאל ביטון, 7. חילי טרופר, 8. צבי האוזר, 9. אורית פרקש הכהן, 10. מירב כהן, 11. אסף זמיר, 12. יזהר שי, 13. אורלי פרומן, 14. עומר ינקלביץ', 15. ר'דיר מריח, 16. אלון שוסטר, 17. רם שפע, 18. גדי יברקן, 19. איתן גינזבורג, 20. עינב קאבלה, 21. יצחק אילן, 22. הילה שי-וזן, 23. משה (מוץ) מטלון, 24. רות וסרמן לנדה, 25. אלון טל, 26. יאיר פרג'ון, 27. עומר שליאר, 28. מיכל קוטלר וונש, 29. עידית וקסלר, 30. קרן גונן

הפופולריים