שגרירת ארה"ב בוורשה: על השר כץ להתנצל בפני פולין

שגרירת ארה"ב בוורשה: על כץ להתנצל בפני פולין
נציגה רשמית של ארצות הברית מתייצבת לצד פולין במשבר המדיני. לכאן חדשות נודע: ביטול פסגת וישיגרד עצר מגעים מתקדמים על פתיחת נציגות הפורום בירושלים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel

המשבר בין ישראל לפולין: שגרירת ארצות הברית בוורשה ג'ורג'ט מוסבאכר אמרה היום (רביעי) כי על שר החוץ הישראלי להתנצל על דבריו בפני ממשלת פולין. זאת לאחר שמ"מ שר החוץ העצים את המשבר בין שתי המדינות כשהכריז כי "הפולנים ינקו את האנטישמיות מחלב אימם".

בתוך כך נודע כי המשבר עם פולין וביטול פסגת וישיגרד עצרו מגעים מתקדמים להכרזה על פתיחת נציגות רשמית של פורום וישיגרד בירושלים - הכרזה שהייתה מציינת הישג מבחינת ראש הממשלה בנימין נתניהו בקרב על מעבר שגרירויות לירושלים.

לכאן חדשות נודע כי בשבועות האחרונים התקיימו מגעים להקמת נציגות לקבוצת וישיגרד בירושלים, בין היתר בפסגת המדינות הללו שהתקיימה בסלובקיה לפני שבועיים. מדובר בפעולה תקדימית מצד הקבוצה -  שאינו קיים בשום מקום בעולם. ישראל עודכנה בהחלטה הצפויה - וההכרזה הייתה אמורה להיות ככל הנראה במהלך הועידה אמש. עם זאת ביטול הועידה בעקבות אי הגעת פולין גרם לתוכנית להיגנז.

עם זאת יש לציין שאמש הכריזה הונגריה על פתיחת משרד סחר במעמד דיפלומטי בירושלים, וסלובקיה על בית תרבות - הכרזות שראש הממשלה ציין כהישג משמעותי.

הפופולריים