סיכום בין נתניהו לבית היהודי: שני תפקידי שרים ושריון בליכוד

הושג סיכום בין נתניהו לבין הבית היהודי
בתמורה לאיחוד, הרשימה המאוחדת של פרץ וסמוטריץ' תקבל שריון במקום ה-28 ברשימת הליכוד. הסיכום ייכנס לתוקף בכפוף לאישור של מרכז הבית היהודי את החתימה עם עוצמה יהודית
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נתניהו, סמוטריץ', פרץ
צילום: צילום: פלאש 90

הושג סיכום בין הליכוד וראשי מפלגות הבית היהודי והאיחוד הלאומי על מתווה שבמסגרתו יתאחדו שתי מפלגות הציונות הדתית לרשימה אחת עם מפלגת עוצמה יהודית. בתום פגישה משותפת סיכם אחר הצהריים (רביעי) ראש הממשלה, בנימין נתניהו, עם ראשי המפלגות, את תנאי ההסכם.

במסגרת המתווה התחייב ראש הממשלה למסור למפלגה המאוחדת שני תפקידי שרים משמעותיים ושווים בממשלתו, כשלבית היהודי יובטח מקום אחד בקבינט המדיני-ביטחוני. נוסף על כף התחייב ראש הממשלה לשריין את המקום ה-28 ברשימת הליכוד לנציג ״הבית היהודי - האיחוד הלאומי״. לפי הסיכום, יועבר הנציג לאחר הבחירות למפלגה המאוחדת.

עוד עולה מן ההסכם כי במסגרת ההסכמים הקואליציוניים ייקבע חוק נורווגי מורחב. הליכוד והמפלגה המאוחדת הסכימו כי במהלך מערכת הבחירות לא יתקפו זו את זו, אלא יחזקו זו את זו לצורך השגת ניצחון הימין. הסיכומים יהיו בתוקף אם יאשר הערב מרכז הבית היהודי את האיחוד עם מפלגת עוצמה יהודית.

ראש הממשלה נתניהו בירך על השגת ההסכם: ״הבחירות הבאות הן בין ממשלת שמאל בראשות לפיד וגנץ לבין ממשלת ימין בראשותי. אני מברך את נציגי הבית היהודי והאיחוד הלאומי על שגילו אחריות כלפי ארץ ישראל והצליחו לאחד את השורות כדי להבטיח שקולות הימין לא ילכו לאיבוד״.

יו״ר הבית היהודי הרב רפי פרץ אמר: "לא ניתן למטיפים משמאל להכתיר את עצמם כמנהיגי המדינה. בסוף התהליך כולם יראו שצדקנו. אקבל החלטה במהלך היום ואבקש את אישור מרכז המפלגה להסכם. הציונות הדתית תהיה שותפה בכירה בהנהגת המדינה ובממשלה הבאה״

הפופולריים