מקורב לקרמלין: ביטול הפגישה בין נתניהו לפוטין "מוזר מאוד"

גורם רוסי: ביטול פגישת נתניהו-פוטין מוזר מאוד
הגורם הרוסי הביע תמיהה בשיחה עם כאן חדשות על החלטתו של נתניהו לבטל את הפגישה על רקע הבחירות: "נתניהו חיכה לפגישה הזו זמן רב. להערכתי, היא לא תקרה כבר בקרוב"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ולדימיר פוטין ובנימין נתניהו
צילום: אי-פי

גורם המקורב לארמון הקרמלין שברוסיה הגיב הערב (רביעי) לביטול הפגישה שתוכננה מחר בין ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לנשיא הרוסי ולדימיטר פוטין, וטען כי מדובר ב"דבר מאוד מוזר". הגורם אמר את הדברים בשיחה עם כאן חדשות.

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות – כל העדכונים והפרשנויות"נתניהו חיכה הרי לפגישה הזו זמן רב", הסביר הגורם הרוסי. לדבריו, "גם אם בקרמלין יכולים אולי להבין את השיקול שלו – להערכתי הפגישה הזו לא תקרה בקרוב".

מוקדם יותר הודיע גורם מדיני כי הפגישה שתוכננה למחר בין השניים במוסקבה נדחתה בכמה ימים. על פי אותו גורם, הפגישה נדחתה בהסכמת שני הצדדים ומועד חדש ייקבע בהקדם. בנוסף, נתניהו ופוטין צפויים לשוחח מחר בטלפון.

בסביבת נתניהו אומרים שביטול הפגישה בן היתר על רקע מאמציו להביא לאיחוד פוליטי בימין לקראת סגירת הרשימות הצפויה מחר. במקביל, הפגישה שבה אמורה להיסגר סופית רשימת הליכוד לכנסת נדחתה למחר.

ראש הממשלה אכן נתניהו ציפה מאוד לפגישה עם נשיא רוסיה, שהייתה אמורה להיות הראשונה מאז משבר הפלת המטוס הרוסי בסוריה בחודש ספטמבר האחרון. נתניהו התכוון להגיע למוסקבה עם שורה של בכירים צבאיים, בהם מפקד חיל האוויר וראש אמ"ן  על מנת לדון בהיבטים שונים של המצב בסוריה.

הפופולריים