רשימת ריץ' רץ' ורוטציה: כך ייראה איחוד גנץ-לפיד

רשימת ריץ' רץ' ורוטציה: כך ייראה איחוד גנץ-לפ
במהלך היום הושגה פריצת דרך במגעים בין יו"ר חוסן לישראל ליו"ר יש עתיד - אך על פי הערכות, ההסכם לא ייחתם הערב ודרושות כמה שעות כדי לסגור אותו • וגם: האם שמו של גבי אשכנזי שוב על השולחן?
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בני גנץ ויאיר לפיד
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

האיחוד מתקרב? במהלך היום (רביעי) הושגה פריצת דרך במגעים בין חוסן לישראל ליש עתיד. אחת ההצעות שנדונה בין בני גנץ ליאיר לפיד: איחוד ארגוני בין שתי המפלגות - ולא רשימה משותפת לשלוש מפלגות. המגעים בין השניים נמשכים לתוך הלילה, לקראת היום האחרון להגשת הרשימות.


הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

בכירים בחוסן לישראל המקורבים לגנץ אמרו הערב כי לאיחוד יש סיכוי של ממש, אך לדבריהם יש הרבה בעיות שעדיין לא נפתרו. סלע המחלוקת העיקרי בשלב הזה הוא דרישת לפיד מגנץ להתחייב לא לשבת בממשלת נתניהו מהרגע שיוגש נגדו כתב אישום בכפוף לשימוע. גנץ בשלב הזה מסרב לדרישה.

המשא ומתן מתנהל תחת איפול מלא ומידור של כלל חברי הכנסת. נושא הרוטציה נמצא על השולחן, והמטרה כעת היא יצירת מודל שבו איש מהשניים לא יחוש נפגע מההסכם. על פי ההערכות, ההסכם לא ייסגר הערב - נדרשות עוד כמה שעות כדי לתפור אותו.


סימנים מוקדמים להסכם - הבחירה של לפיד לשבץ בעשירייה הראשונה את ותיקי יש עתיד. בנוסף, נציגי חוסן לישראל לא מיהרו להמתין בתור לקבלת אותיות בוועדת הבחירות המרכזית.

בתוך כך, ח"כים ביש עתיד קיבלו הוראה לא להתראיין לכלי התקשורת. גם השקט בין שתי המפלגות מלמד שההסכם מתקרב. ההערכה היא שהרשימה תורכב מ"ריץ' רץ'" של שתי הרשימות שהוצגו. בהנחה שההסכם ייסגר - קיימת אפשרות שגבי אשכנזי יצטרף גם הוא לרשימה.

גם המגעים מול יו"ר גשר נמשכים: אורלי לוי-אבקסיס מסרבת נכון לעכשיו לפתרון שהוצע לה, שלפיו חברי גשר יהיו ברשימה מאוחדת והיא עצמה תשמש שרה ולא תהיה ח"כית. לפי שעה היא משמרת מגעים עם חוסן לישראל אך נערכת לריצה עצמאית.

הפופולריים