מרכז הבית היהודי אישר את האיחוד עם עוצמה יהודית

הבית היהודי אישר את האיחוד עם עוצמה יהודית
מרכז המפלגה אישר גם את ההסכם שנסגר היום מול ראש הממשלה נתניהו כחלק מהאיחוד בימין. היו"ר פרץ תקף בחריפות את בנט: "נטש את הקוקפיט בתקווה שהמטוס יתרסק"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יו"ר הבית הרב היהודי רפי פרץ
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

האיחוד בימין הושלם: מרכז הבית היהודי אישר הערב (רביעי) את ההסכם שנסגר היום מול ראש הממשלה, בנימין נתניהו. במסגרת ההסכם הובטח ליו"ר הבית היהודי, הרב רפי פרץ, תיק החינוך בממשלה הבאה ולבצלאל סמוטריץ' תיק השיכון. מסתמן שסגן שר הביטחון, אלי בן דהן, מהבית היהודי יהיה זה שישוריין במקום ה-28 . בנוסף, לבית היהודי יובטח מקום אחד בקבינט.

יו"ר הבית היהודי, הרב רפי פרץ, תוקף בישיבת המרכז את קודמו בתפקיד, נפתלי בנט, ואמר: "יש מי שניסה ועדיין מנסה להרוס את הבית שלנו. נפתלי בנט, אדם שהאמנו בו, תכנן למוטט את הבית שלנו על יושביו. רגע לפני הבחירות, נטש נפתלי את הקוקפיט בתקווה שהמטוס שלנו יתרסק אל הקרקע והוא יציל את עצמו".


עוד אמר פרץ: "נפתלי, אני מבקש לפנות אליך מכאן, מעל במה זו, מתוך הבית שנטשת. אני אומר לך כרב, כטייס, כמפקד כמחנך - עשית מעשה שהוא אנטי דתי, אנטי יהודי ואנטי חברי. אני גדלתי על 'הינני' ועל 'אחרי' ולא על אני ואני ואני.

"אתה עברת כבר ארבע מפלגות, כך מתנהג הומלס. כך לא מתנהג בן הציונות הדתית. נפתלי בנט פעל בניגוד לכל ערכי הציונות הדתית ולכן כל הצבעה עבורו היא הצבעה נגד הציונות הדתית. סיפרו לי שיש סדרה שנקראת בית הנייר שבה שודדים כסף מתוך הבית – אולי בנט קיבל משם השראה.

"לצערי מהיום שבנט נטש את הקוקפיט הוא לא מפסיק להמשיך ולנסות לפגוע בנו, זאת, בניגוד לכל הבטחותיו והצהרותיו. אגב, אני בטוח שהוא לא יצליח לרסק את הבית של הציונות הדתית. מדוע? כי אנחנו מפלגה של 70 שנה, לא של שבע דקות".


הפופולריים