לוי־אבקסיס תרוץ עצמאית: "גנץ מתנהג בצורה הזויה"

לוי־אבקסיס תרוץ לבד: "גנץ מתנהג בצורה הזויה"
במתקפה חריפה נגד יו"ר חוסן לישראל, טענה לוי־אבקסיס כי היא וגנץ הגיעו כבר להסכמים חתומים - עד שביקש ארכה כדי לסכם את פרטי החיבור עם יש עתיד. "מאכזב שנכשל במבחן האמינות"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אורלי לוי אבקסיס
צילום: צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

לא יתאחדו: יו״ר גשר, אורלי לוי־אבקסיס, הודיעה הערב (רביעי) כי מפלגתה תרוץ באופן עצמאי. לוי־אבקסיס תקפה בחריפות את יו"ר חוסן לישראל, בני גנץ: "הצעות קונקרטיות הוגשו בכתב, החלה התרוצצות, התנהגותו של גנץ מוזרה והזויה.

״אני רואה לעצמי חובה להבהיר את השתלשלות העניינים לגבי המשא ומתן בין מפלגת גשר לחוסן לישראל", נכתב בהודעה מטעם לוי־אבקסיס. "עליי להבהיר: רעיון החיבור גשר־חוסן לישראל הועלה בפניי על־ידי מר גנץ בפגישתנו הראשונה. בשיחות שקיימנו לאחר מכן, בחנו את עמדת כל צד לגבי הנושאים המרכזיים, לרבות הנושא החברתי שהוא כידוע הבסיס הרעיוני של מפלגת גשר. יו״ר חוסן לישראל הביע את הסכמתו לכך שנושא זה יהווה את אחד היסודות עליו תוקם השותפות בינינו.

"עם קבלת הצעות קונקרטיות שהוגשו לי בכתב מטעם חוסן לישראל, סיכמנו על הקמת צוות משותף לסיכומים", המשיכה לתאר. "צוות זה קיים דיונים בכל הנושאים והגיע להסכמות. הסכמות אלה שהוגשו לנו, למר גנץ ולי, כללו את העמדה המשותפת שמחייבת את שתי המפלגות וכן את המקומות שיוקצו לגשר ברשימה המשותפת לכנסת".


בשלב הזה, תיארה לוי־אבקסיס, אחרי שהוגשו מסמכים חתומים "החלה לתדהמתנו התרוצצות מוזרה במפלגת חוסן לישראל, המלווה בהפצת דיס־אינפורמציה ובתדרוכים מגמתיים לתקשורת. מן משחק מחבואים כאילו לא היו דיונים בינינו, כאילו לא היו הסכמות וסיכומים ולא התחייבויות. בעוד יושב הראש לתדהמתי ממלא פיו מים ומחריש".

"מדהים באיזו מהירות סיגלו לעצמם הפוליטיקאים החדשים טריקים ישנים ודוחים שהציבור מאס בהם מזמן", תקפה לוי־אבקסיס. "כמה מאכזב להיווכח שדווקא זה שבישר על הפוליטיקה החדשה והנקייה נכשל במבחנו הראשון - מבחן האמינות. חבל לגלות שהאיש שממנו ציפו שינהל את ישראל, מתגלה כאיש המנוהל על ידי אחרים. חוסר הניסיון הביא לכך שהאיש עוד בא אליי ומבקש שאני אתן לו אורכה עד שיסכם את החיבור שלו עם לפיד. אין לי מילה אחרת לכנות התנהגות זו אלא – מוזרה והזויה.

"לנוכח המצב שנוצר, הגעתי למסקנה שאינני לוקחת חלק בהטעיית הציבור ועל כן גשר תרוץ עצמאית ותצליח", סיכמה לוי־אבקסיס.


מחוסן לישראל-תל"ם נמסר בתגובה לדברי אורלי לוי הערב: "אורלי לוי מנהיגה חשובה. לצערנו בחרה לפרוש מהדיאלוג באופן חד צדדי. אנו מכבדים את החלטתה".

בהכנת הידיעה השתתפו יואב קרקובסקי, הדס גרינברג וזאב קם

הפופולריים