איחוד גנץ-לפיד: אלה המרוויחים והמפסידים הגדולים

איחוד גנץ-לפיד: המרוויחים והמפסידים הגדולים
ראשי יש עתיד וחוסן לישראל שמו בצד את האגו של היועצים, ועשו את הדבר הכי מתבקש בניסיון להחליף את נתניהו • מי שעלול לשלם את המחיר הכבד הוא אבי גבאי, שרואה איך ננעץ מסמר נוסף בארון הקבורה של העבודה • ואיך יגיב ראש הממשלה? פרשנות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
גבי אשכנזי, יאיר לפיד, בני גנץ ומשה יעלון
צילום: צילום: מתוך עמוד הטוויטר של יאיר לפיד

בגילוי של מנהיגות, יאיר לפיד ובני גנץ הניחו הבוקר (חמישי) בצד את הטסטוסטרון של היועצים שלהם – ועשו את המעשה המתבקש בניסיון להחליף את נתניהו. מי שיצטרך לחפש את המענה למצב החדש שנוצר כעת הוא ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שצפה את התרחיש הזה וחשש ממנו.

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

כבר הבוקר ניתן לסמן את רשימת המרוויחים הגדולים מהאיחוד בין גנץ ללפיד, ובראש הרשימה ניצבים הרמטכ"לים לשעבר משה (בוגי) יעלון וגבי אשכנזי. יעלון, שהיה על סף אחוז החסימה, עשה מהלכים פוליטיים שהציבו אותו בעמדה מנהיגותית מרכזית. אשכנזי, הפוליטיקאי המחוזר ביותר בשנים האחרונות, חיבר את הגרוש שהיה חסר ללירה.

מנגד, מי שמוצאים עצמם כמפסידים הגדולים הם אבי גבאי, אהוד ברק וציפי לבני. גבאי עלול לשלם מחיר כבד על האיחוד הזה, שמהווה מסמר נוסף בארון הקבורה הפוליטי של מפלגת העבודה. כעת, גם מצביעי חמלה שעוד חשבו להצביע לעבודה למרות היו"ר – ישימו את הפתק שלהם איפה שקיים סיכוי להחליף את נתניהו.

אהוד ברק וציפי לבני, שניים שראו את עצמם חלק מרכזי במפץ שנוצר היום, לא יהיו חלק ממנו. עצוב שדווקא לבני, זו שקראה לאיחוד הזה ושילמה על כך את המחיר הפוליטי הכי כבד שיש, תראה אותו מהבית.

החשש של נתניהו התממש

ומי היה הראשון לחזות את התרחיש שהתהווה הבוקר? ראש הממשלה, בנימין נתניהו. הוא צפה את המהלך הזה, ניסה להתכונן אליו, אבל כלל לא בטוח שיש לו מענה למציאות החדשה.

חששו של נתניהו מהאירוע הזה גרם לו לבטל מפגש כל כך חשוב עם נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין. השאלה כעת – האם יצליח לשכנע את משה כחלון לחבור אליו כדי לייצר תגובת נגד? הלא הימין החדש של בנט ושקד כבר הגישה את רשימתה לכנסת, וכך גם ישראל ביתנו של אביגדור ליברמן, מה שמותיר רק את אופציית כולנו.


הפופולריים