שקד: "חד-משמעית, לא נצטרף לממשלת לפיד-גנץ"

שקד: "חד-משמעית, לא נצטרף לממשלת לפיד-גנץ"
השרה ויו"ר הימין החדש הגיבה בכאן רשת ב לחבירה החדשה בגוש המרכז: "שלושה רמטכ"לים בתא טייס אחד – זה לא יטוס בכיוון הנכון" • על האיחוד בימין עם עוצמה יהודית: "צריך לעשות הכול שהגוש לא יאבד מנדטים"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
איילת שקד בכנס המשפט העברי
צילום: צילום: נעם ריבקין פנטון, פלאש 90

שרת המשפטים ויו"ר הימין החדש, איילת שקד, הצהירה הבוקר (חמישי) כי מפלגתה לא תשב בממשלה שתקים הרשימה המאוחדת של בני גנץ ויאיר לפיד. "חד-משמעית, לא נצטרף לממשלה כזו. אנחנו לא מאמינים במפלגה הזו. עם מצפן כזה, מדינת ישראל תלך לאיבוד", אמרה שקד במשדר המיוחד עם ירון דקל ועמית סגל בכאן רשת ב.

איחוד גנץ-לפיד: אלה המרוויחים והמפסידים הגדולים / פרשנות

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

האזינו לריאיון המלא עם איילת שקד בכאן רשת ב

"כולם מבינים היום שמה שחשוב זה הגוש", טענה שקד. לדבריה, "בכל הסקרים שכולם עשו, רואים שהאיחוד הזה לא מעלה ולו במנדט אחד את גוש השמאל. להיפך, זה אפילו פוגע. במקרה הזה צדק ראש הממשלה כשאמר שזה לא ממש משנה איך השמאל מחלק את הקולות שלו".

על העומדים בראש הרשימה המאוחדת של גנץ ולפיד אמרה שקד: "שלושה רמטכ"לים בתא טייס אחד, זה לא דבר שטס בכיוון הנכון". היא הוסיפה כי האיחוד החדש מתאפיין ב"מישמש אידיאולוגי וחוסר קוהרנטיות".

לפי שקד, ישנם שני תסריטים ליום שאחרי הבחירות: "או שתקום ממשלת ימין, או שתקום ממשלת אחדות. תמיד יש אפשרות לממשלת אחדות. הרי טראמפ אמור לפרסם את התוכנית שלו מיד אחרי הבחירות. לכן, אני מאמינה שגנץ יוכל לשבת בממשלתו של נתניהו".

השרה התייחסה גם לחיבור בימין בין הבית היהודי, האיחוד הלאומי ועוצמה יהודית: "בבחירות הקודמות, הימין איבד שלושה מנדטים. החיבור מונע את זה. כרגע, הימין מאבד מנדטים בהצבעה למפלגת זהות של פייגלין. צריך לעשות כל מה שאפשר שהגוש לא יאבד מנדטים".

הפופולריים