יו"ר ועדת הבחירות: "לא זוכר מקרה כמו ההסכם בין הליכוד לבית היהודי"

"ייתכן דיון משפטי בהסכם הליכוד והבית היהודי"
השופט חנן מלצר התייחס בכאן רשת ב לשריון שהובטח לנציג הבית היהודי ברשימת הליכוד: "ייתכן שהשאלה המשפטית תבוא לדיון" • על האפשרות להתערבות זרה בבחירות: "פנינו לחלק מהרשתות החברתיות"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel

האם ההסכם שנחתם בין הליכוד לבית היהודי כדי לאחד את מפלגות הימין ייתקל בקשיים משפטיים? יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, השופט חנן מלצר, התייחס היום (חמישי) להסכם בתוכניתם של ירון דקל ועמית סגל בכאן רשת ב – ואמר כי הוא אינו זוכר מצב דומה. "על פניו, זה מקרה שאני לא זוכר כמותו בעבר. יכול להיות שהשאלה המשפטית תבוא לדיון", אמר מלצר.

האזינו לריאיון המלא עם השופט חנן מלצר בכאן רשת ב

יו"ר הוועדה התייחס להתחייבות של נתניהו בהסכם לשריין את המקום ה-28 ברשימת הליכוד לכנסת לאיש הבית היהודי – ככל הנראה סגן השר אלי בן דהן. "אני לא רוצה לחוות דעה סופית. יכול להיות שיהיה דיון משפטי ולכן אני לא רוצה להתבטא על זה", הסביר מלצר.


בנוגע לאזהרות מפני התערבות זרה בבחירות, הדגיש מלצר: "בשנה וחצי מאז שנכנסתי לתפקיד, אנחנו מטפלים בזה באינטנסיביות גדולה ובשיתוף כל גורמי הביטחון הרלוונטיים. אני יכול להגיד שהפקנו לקחים ממה שקרה במקומות אחרים בעולם".

"יכולים להיות כמה סוגי התערבויות: בהליך עצמו, ושיבוש של הליך ההצבעה", הסביר יו"ר ועדת הבחירות. "סכנה שלישית, שאנחנו עדיין מנסים להתמודד איתה, היא הכניסה למשחק של הרשתות החברתיות". לדבריו, נעשתה פנייה לרשתות: "פעם, חופש הדיבור וההצבעה היו משחק בין המתמודדים, הדוברים והמצביעים. במקרה שלנו, נכנסים למשחק הזה גורמים נוספים וגם עם זה צריך להתמודד".

השופט נשאל גם בנוגע לאיסור על פרסום תמונות של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, עם חיילים והקביעה שמדובר בתעמולה אסורה: "עד עכשיו ההחלטה מקויימת, ואני מקווה שגם תקויים. יש בחוק סנקציות אפשריות, אבל אני מקווה שלא נגיע לזה".

הפופולריים