הרב אלי סדן: קשה להסביר לבוחרינו את החיבור עם עוצמה יהודית

הרב סדן: קשה להסביר את החיבור עם עוצמה יהודית
ראש מכינת עלי הסביר בכאן רשת ב מדוע תמך באיחוד בימין, חרף הסתייגותו מהמפלגה של מיכאל בן ארי: "ראש הממשלה התקשר ושכנע שזה נחוץ עבור שלטון הימין" • בן ארי: "אנשים לא יודעים מי זה הרב כהנא"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מיכאל בן ארי, בנצי גופשטיין
צילום: צילום: הדס פרוש, פלאש 90

"עוצמה יהודית זו גישה פחות ממלכתית משלנו. יש להם DNA אחר. מפריע לי שלא בטוח שאוכל להסביר את האיחוד לכל אחד מהבוחרים הטבעיים של הבית היהודי". ראש מכינת עלי, הרב אלי סדן, הגיב היום (חמישי) בריאיון לרונן פולק בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב להסכם האיחוד של מפלגות הימין, הכולל גם את זו של מיכאל בן ארי – חרף ההתנגדות בתוך הבית היהודי.

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

האזינו לריאיון המלא עם הרב אלי סדן בכאן רשת ב

"לצערי, בגלל הבעיטה שקיבלנו מבנט, לא התארגנו בזמן ועוד לא הגשנו רשימה. הייתי משוכנע שאנחנו עוברים את אחוז החסימה, ברמה של שישה-שבעה מנדטים, ולכן התנגדתי לכל צירוף אחר", הסביר סדן. לדבריו, "לעוצמה יהודית יש תפיסת עולם אחרת, וכולם פחדו שהקולות שלהם ילכו לאיבוד. ניצב בפניי הצורך לגלות אחריות לאומית כלפי ראש הממשלה והימין, על פני לדאוג סקטוריאלית לניצחון שלי".

סדן סיפר בריאיון על מאמצי השכנוע של נתניהו. "ראש הממשלה שמע שאני מתנגד והוא התקשר אליי הרבה פעמים לשכנע אותי", שחזר הרב. "הוא אמר לי שהוא מבין למה אני מתנגד, אבל אני טועה בהבנה של הסקרים ובסיכויים. מה ששכנע אותי בסוף זה ההבנה שאם אדם כמו ראש הממשלה דוחה את הנסיעה לפוטין ומוכן להציב ח"כ של הליכוד לטובת הבית היהודי - אז סימן שהוא באמת מבין שזה מצרך לקיומו של שלטון הימין. ברגע זה אמרתי שאנחנו לא יכולים לקחת סיכון".


"יש בעוצמה יהודית אנשים נחמדים", המשיך ראש מכינת עלי. "אני נפגשתי עם איתמר בן גביר. כאדם פרטי הוא אדם מאוד נחמד, אין לי שום בעיה אישית איתו. מה שמפריע לי הוא שלצערי הרב, ב-50 יום אני לא משוכנע שאני יכול להסביר את מה שאמרתי עכשיו לכל אחד מהבוחרים הטבעיים של הבית היהודי. יש בוחרים שאומרים: אני לא יכול להכניס פתק ב', כי על ידי זה אני מכניס את מיכאל בן ארי לכנסת".

מוקדם יותר היום, העיתונאית יפעת ארליך, שהוצבה במקום השלישי ברשימת הבית היהודי לכנסת, עזבה את המפלגה. ארליך הביעה התנגדות מאז אתמול לחיבור המתגבש עם עוצמה יהודית.

בן ארי: "אני בהחלט תלמיד של הרב כהנא"

יו"ר עוצמה יהודית, מיכאל בן ארי, התראיין אף הוא ב"בחצי היום" והתייחס לביקורת סביב האיחוד. "אנשים שמדברים על הרב כהנא בכלל לא יודעים מי זה", הצהיר בן ארי. הוא הדגיש כי "אחד הדברים שמאפיינים אותי מאוד זה שאני תלמיד של הרב כהנא, בהחלט. לקחת את הרב כהנא ולכמת אותו ולהגיד 'הרב כהנא אמר מוות לערבים' - מעולם הוא לא אמר כזה דבר".

האזינו לריאיון המלא עם מיכאל בן ארי בכאן רשת ב

על היום שאחרי הבחירות אמר יו"ר עוצמה יהודית: "אין אצלנו אגו. להערכתי, נתניהו יקבל מאיתנו רשת ביטחון ככל שלא יילך לדברים מסוכנים כמו שחרור מחבלים, הפקרת תושבי הדרום, הסכמים מדיניים ואפילו דיבורים על זה". הוא התחייב כי אחד הדברים הראשונים שיבקש כח"כ בכנסת הבאה יהיה "לשנות את ההעדפה המתקנת במדינת ישראל – במקום בני  מיעוטים, לחיילים משוחררים".

הפופולריים