סופית: העבודה ומרצ יתמודדו בנפרד בבחירות

סופית: העבודה ומרצ יתמודדו בנפרד בבחירות
כך הודיע גבאי לזנדברג בשיחת טלפון. העבודה: "מבדיקות עומק עולה כי שתי המפלגות יעברו את אחוז החסימה". זנדברג: ניסינו לייצר חלופה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יו"ר העבודה אבי גבאי
צילום: צילום: תומר נויברג, פלאש 90

סופית: האיחוד בין מפלגת העבודה ומרצ ירד מן הפרד ושתי המפלגות ירוצו בנפרד בבחירות הקרובות. על ההחלטה הסופית בעניין הודיע יושב ראש העבודה אבי גבאי למנהיגת מרצ תמר זנדברג בשיחת טלפון שקיימו ביניהם. הרעיון לאחד את הרשימות עלה לנוכח החיבור בין יאיר לפיד לבני גנץ, אך כאמור כעת הוא ירד מן הפרק.

ממפלגת העבודה נמסר בהתייחס לנושא כי: "לאחר בחינה מעמיקה שערכנו היום, ראינו כי בחיבור בין העבודה למרצ השלם קטן מסך חלקיו. שילוב של שתי התנועות לא מגדיל את כוחנו אלא להיפך, מחליש את הגוש. בבדיקת עומק שנעשתה לאורך היום גם במרצ וגם בעבודה עלה כי מרצ עוברת בוודאות את אחוז החסימה ונציגיה יכנסו לכנסת הבאה באופן ודאי. נרוץ בנפרד ונסייע אחד לשני על מנת להביא לחילופי שלטון".

מנגד תמר זנדברג פרסמה פוסט בו כתבה: "הבוקר בעקבות האיחוד במרכז נוצרה הזדמנות אמיתית לממשלת מרכז-שמאל. פנינו למפלגת העבודה על מנת לייצר איחוד גם אצלנו בשמאל, כדי להבטיח ממשלה שבה יישבו המרכז והשמאל, ולא הליכוד והכהניסטים. התקשרתי לאבי גבאי בבוקר ולאחר מספר שעות הוא חזר אליי. ניהלנו שיחה קצרה בה ביקשתי לערוך פגישה. בתום השיחה אמר יו"ר העבודה כי יבדוק ויחזור אליי, אך שום קשר, הצעה או ניסיון למו"מ לא קרה. ידינו מושטות לשיחה גם בשעה המאוחרת הזאת. ישנה אפשרות אמיתית שמיכאל בן ארי יישב בממשלה. אין לנו את הלוקסוס לא לדבר ולא לייצר חלופה".

הפופולריים