גנץ: "זה ערב מכונן בתולדות ישראל, שמנו את האגו בצד"

גנץ: "זה ערב מכונן, שמנו את האגו בצד"
מנהיג מפלגת כחול לבן נאם כשלצידו שותפו החדש יאיר לפיד שהכריז: "לא הייתי פה אם לא הייתי מאמין שגנץ יהיה ראש ממשלה מצוין". גבי אשכנזי: "יש פה צוות מנצח"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יאיר לפיד ובני גנץ בערב הצגת רשימת כחול לבן, פברואר 2019
צילום: נועם רבקין פנטון, פלאש 90

"שבועות אחדים לאחר הבחירות אהיה ראש הממשלה ה-13 של מדינת ישראל", כך הכריז הערב (חמישי) מנהיג מפלגת כחול לבן, בני גנץ, כשלצידו ניצב על הבמה שותפו החדש יאיר לפיד. גנץ אמר עוד: "זה ערב מכונן בתולדות ישראל. אנחנו אוהבים את ישראל גאים בה ומחויבים לה באופן מוחלט. אבל הרגשנו שבעשור האחרון משהו השתבש. ישרלא איבדה את הדרך. ממשלה של הפרד ומשול שמשסעת אנשים אחרים, שמשסעת אותנו. אנחנו כאן הערב כדי לומר עד כאן. מספיק ודי!"

גנץ המשיך במתקפה על בנימין נתניהו ואמר: במקום פלגנות אנחנו מציעים אחדות. במקום קיצוניות אנחנו מציעים ממלכתיות. לכל אחד מאיתנו יש אגו. לכל אחד יש סדר יום . אבל כשראינו את המדינה שכל כך יקרה לנו נקרעת לגזרים שמנו את האגו בצד. הקמנו תנועה אחת".

יאיר לפיד שנאם לאחר מכן אמר: "היה פה איחוד של קיצוניות ואחד של תקווה. לא הייתי עומד כאן אם לא הייתי בטוח שבני גנץ יכול להוביל לניצחון. נתניהו אומר ששלטון מחליפים בקלפי אז בואו נחליף את השלטון בקלפי. אפשר להחליף את נתניהו ולצאת לדרך חדשה של תקווה".


לפיד הוסיף: "הישראלים יילכו לקלפי ב-9 לאפריל כדי לבחור איזו מדינה תהיה פה. איזו מדינה תהיה לילדים שלהם. מדינה של חקירות ושחיתות והסתה, או מדינה של תקווה וחוסן והבטחה לעתיד. נתניהו בחר באנשי כהנא כשותפיו. אנחנו בוחרים אחד בשני, ובעיקר באזרחי ישראל".


הרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי שהצטרף למפלגה החדשה הסביר מדוע החליט להצטרף למערכת הפוליטית. לדבריו: " אני התייצבתי כאן הערב כי אני בשליחות של אמי ואבי שהגיעו לארץ. אני ספוג בציונות ואהבת הארץ. התייצבתי כי אני מאמין שיש לנו צוות מנצח. עסקתי ימים רבים כדי להגיע לרגע הזה. התייצבתי כי ישראל לפני הכול".

הפופולריים