סקר כאן חדשות: גנץ ולפיד עוקפים את הליכוד

סקר כאן חדשות: גנץ ולפיד עוקפים את הליכוד
מפלגת כחול לבן מקבלת 35 מנדטים בעוד מפלגת השלטון זוכה ל-32 בלבד. העבודה שוב יורדת למספר חד ספרתי של מנדטים (8). כולנו ואורלי לוי אבקסיס לא עוברים את אחוז החסימה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
סקר כאן חדשות
צילום: סקר כאן חדשות

לראשונה הליכוד הוא אינו המפלגה הגדולה ביותר בבחירות 2019. כך עולה מסקר כאן חדשות שפורסם הערב (חמישי). מן הסקר עולה כי מפלגת כחול לבן של בני גנץ ויאיר לפיד מקבלת 35 מנדטים, בעוד הליכוד בראשות בנימין נתניהו מקבל 32 מנדטים (עלייה של שני מנדטים ביחס לסקר שנערך ביום ראשון). עם זאת, במפת הגושים נשמר יתרון קל לימין.

הרשימה המשותפת – תע"ל של אחמד טיבי וחד"ש של איימן עודה עם 11 מנדטים, המפלגה השלישית בגודלה. העבודה בראשות אבי גבאי מאבדת שני מושבים ויורדת ל-8 מנדטים. הימין החדש של נפתלי בנט ואיילת שקד יורדת ל-7 מנדטים. הבית היהודי - האיחוד הלאומי עוצמה יהודית עם רפי פרץ, בצלאל סמוטריץ' וּמיכאל בן ארי – 6 מנדטים.

יהדות התורה מקבלת אף היא 6 מושבים וכך גם ש"ס של אריה דרעי. ישראל ביתנו מקבלת בסקר 5 מנדטים ומרצ בראשות תמר זנדברג זוכה לארבעה מנדטים. כולנו של משה כחלון, גשר של אורלי לוי אבקסיס, זהות של משה פייגלין ובל"ד לא עוברות את אחוז החסימה.

מבחינת הגושים התמונה לא משתנה: גוש ימין-חרדים: עם הליכוד, הימין החדש, הבית היהודי, המפלגות החרדיות שהתחייבו שלא להיכנס לממשלה של גנץ ולפיד - מגיע ל-62 מושבים. גוש שמאל מרכז עם כחול לבן, העבודה ומרצ: ארבעים ושבעה. הרשימה המשותפת של חדש ותע"ל מגיעה לְאחד-עשר מנדטים.

הסקר נערך על ידי Direct polls שנערך היום בשעות הצהריים, בקרב 735 נדגמים מהאוכלוסייה הבוגרת בישראל לרבות אוכלוסיית המיעוטים. טעות הדגימה בסקר הנוכחי היא 3.8%.

הפופולריים