נתניהו על המפץ הפוליטי: זה אני או גנץ והערבים

רה"מ על המפץ הפוליטי: זה אני או גנץ והערבים
ראש הממשלה הגיב בנאום תקיף להקמת מפלגת כחול לבן: "הוא תקף אותי שהייתי קצין בסיירת, אבל הוא מוכן לתת את המדינה למי שהיה כתב במחנה". עוד אמר נתניהו: "לפיד היה שר אוצר הגרוע בתולדות המדינה, גנץ ריסק חברה פרטית ופיטר את כל העובדים"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו
צילום: צילום: פלאש 90

"הערב הבחירה ברורה מתמיד, ממשלת שמאל בראשות גנץ בתמיכת הערבים, או ממשלת ימין חזקה בראשותי", כך הכריז הערב (חמישי) ראש הממשלה בנימין נתניהו בתגובה למפץ הפוליטי ולהקמת מפלגת כחול לבן של בני גנץ ויאיר לפיד.

נתניהו תקף בחריפות את בני גנץ ואמר: "רק שלשום הוא לגלג עליי, קצין ומפקד בסיירת מטכ"ל. אני שסיכנתי את חיי פעם אחר פעם גם במבצעים שיודעים עליהם וגם בכאלה שאי אפשר לחשוף בציבור. אבל היום גנץ מוכן לתת את ראשות המדינה ליאיר לפיד, שכל שירותו מסתכם בכך שהיה כתב במחנה".


נתניהו המשיך: "הם אומרים שהמדינה במצב רע. על מה הם מדברים? המדינה מעולם לא הייתה במצב טוב יותר. הבאנו את העשור הביטחוני הטוב ביותר בתולדות המדינה. אנחנו מונעים מאיראן נשק גרעיני ולהתבסס בסוריה. הבאנו פריחה מדינית חסרת תקדים. הודות למאמצים שלנו ארה"ב העבירה את השגרירות לירושלים. מנהיגי מעצמות באות אלינו, כולל מנהיגים ממדינות ערב".

לאחר מכן שוב עבר נתניהו למתקפה על לפיד וגנץ ואמר: "לפיד היה שר האוצר היה הגרוע בתולדות ישראל. גנץ התרסק בשוק הפרטי ופיטר את כל העובדים".

הפופולריים