מיכאל ביטון: החרדים לא שוללים ישיבה בממשלת גנץ

ביטון: החרדים לא שוללים ישיבה בממשלת גנץ
מקום 11 ברשימת כחול לבן אומר לכאן רשת ב שהנהגת החרדים לא פוסלת את האפשרות. שטייניץ תקף את האיחוד במרכז: מפלגה שתתפורר בעוד שנה. זדברג לא חוששת מאחוז החסימה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מיכאל ביטון בכנס חוסן לישראל
צילום: צילום: הדס פרוש, פלאש 90

ראש עיריית ירוחם לשעבר מיכאל ביטון, שנמצא במקום ה-11 ברשימת כחול לבן לכנסת, אמר הבוקר (שישי) שהמפלגות החרדיות לא שוללות ישיבה בממשלתו של בני גנץ. בריאיון לרונן פולק בתכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב אמר ביטון כי הוא יודע מידיעה אישית שההנהגה הפוליטית והרבנית של החרדים והנהגתם הרבנית לא פוסלות את האפשרות.

האזינו לריאיון עם מיכאל ביטון

"אנחנו מתקרבים ל-40 מנדטים, זו מפלגת שלטון. לחרדים יש מקום בחיים המשותפים של אזרחי ישראל, גנץ אמר את זה אתמול בנאום מפורשות. לפיד שעמד לידו הנהן ופרש את ידיו כקבלה", הסביר ביטון. הוא הוסיף שיש עוד מפלגות שלא הודיעו כיצד יפעלו לאחר הבחירות.

מנגד, תקף השר יובל שטייניץ את המפלגה המאוחדת ואמר בריאיון לרונן פולק: "עם ישראל רואה שמוכרים לו חתול בשק. המפלגה הזאת תוך שנה – שנה וחצי היא מתפוררת. נץ לא היה יום אחד לא בממשלה ולא בכנסת והוא כבר רוצה להנהיג את המערכת. השני, לפיד שהרבה כלכלנים אמרו 'הגרוע ביותר בתולדות ישראל בהנהגה הכלכלית באוצר'".

האזינו לריאיון עם יובל שטייניץ

יו"ר מרצ, תמר זנדברג, טענה בכאן רשת ב שהיא לא חוששת ממצב שבו מפלגתה לא עוברת את אחוז החסימה. היא סיפרה על המגעים לאיחוד בשמאל ואמרה: "דיברתי עם גבאי כמה פעמים, הוא אמר לי שהוא לא רואה הזדמנות בחיבור. הצטערתי על זה. אני לא חוששת מאחוז החסימה. אני לא רואה מצב שבו במדינת ישראל לא יהיה שמאל שמיוצג בכנסת".

האזינו לריאיון עם תמר זנדברג

הפופולריים