איפא"ק במתקפה חריגה: "עוצמה יהודית היא מפלגה גזענית שיש לגנותה"

איפא"ק במתקפה חריגה נגד עוצמה יהודית
השדולה היהודית האמריקאית יוצאת נגד מהלך של ראש הממשלה שיזם את צירוף המפלגה לרשימת הבית היהודי – האיחוד הלאומי. נתניהו אמור לנאום בכינוס איפא"ק שבועיים לפני הבחירות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel

השדולה הפרו ישראלית בארצות הברית (איפא"ק) פרסמה הערב (שישי) הודעה חריגה ובה ביקורת חריפה נגד מפלגת "עוצמה יהודית". המתקפה הגיעה על רקע ההצטרפות של אנשי "עוצמה יהודית" לרשימת הבית היהודי והאיחוד הלאומי לכנסת, מהלך אותו הוביל ראש הממשלה בנימין נתניהו.

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

בהודעת איפא"ק נאמר: "אנו מסכימים עם אנשי הוועד היהודי-אמריקני (AJC), יש לנו מדיניות ארוכת שנים, שבמסגרתה לא ניפגש עם אנשי המפלגה הגזענית הזאת. יש לגנות אותה". בכך למעשה איפא"ק יוצא בצעד חריג נגד מהלך של נתניהו כשראש הממשלה אמור להגיע לכינוס הארגון ולנאום בו שבועיים לפני הבחירות בישראל.

ביום רביעי אישר מרכז הבית היהודי את ההסכם שנסגר מול נתניהו וגם את השותפות ברשימה עם העוצמה היהודית. במסגרת ההסכם הובטח ליו"ר הבית היהודי, הרב רפי פרץ, תיק החינוך בממשלה הבאה ולבצלאל סמוטריץ' תיק השיכון. סגן שר הביטחון, אלי בן דהן, מהבית היהודי שוריין במקום ה-28 בליכוד. בנוסף, לבית היהודי יובטח מקום אחד בקבינט.

"עוצמה יהודית זו גישה פחות ממלכתית משלנו. יש להם DNA אחר. מפריע לי שלא בטוח שאוכל להסביר את האיחוד לכל אחד מהבוחרים הטבעיים של הבית היהודי", אמר ראש מכינת עלי, הרב אלי סדן, בריאיון לרונן פולק בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב בהתייחס להסכם האיחוד של מפלגות הימין, הכולל גם את זו של מיכאל בן ארי – חרף ההתנגדות בתוך הבית היהודי.

"לצערי, בגלל הבעיטה שקיבלנו מבנט, לא התארגנו בזמן ועוד לא הגשנו רשימה. הייתי משוכנע שאנחנו עוברים את אחוז החסימה, ברמה של שישה-שבעה מנדטים, ולכן התנגדתי לכל צירוף אחר", הסביר סדן. לדבריו, "לעוצמה יהודית יש תפיסת עולם אחרת, וכולם פחדו שהקולות שלהם ילכו לאיבוד. ניצב בפניי הצורך לגלות אחריות לאומית כלפי ראש הממשלה והימין, על פני לדאוג סקטוריאלית לניצחון שלי".

הפופולריים