נתניהו על סערת איפא"ק-עוצמה יהודית: "לשלול איחוד עם מפלגות ימניות – אבסורד"

נתניהו: "לשלול איחוד עם מפלגות ימין – אבסורד"
רה"מ התייחס לביקורת על האיחוד שיזם בין עוצמה יהודית לבית היהודי, אך נמנע מלהזכיר את איפא"ק בהודעה: "השמאל פעל להכניס את האיסלאמיסטים הקיצוניים לכנסת כדי לייצר גוש חוסם". מנגד, בני גנץ תקף את רה"מ: "הוא שוב חצה גבולות"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס היום (שבת) לביקורת על האיחוד שיזם בין עוצמה יהודית לבית היהודי והאיחוד הלאומי, על רקע ההודעה שפרסמה אמש השדולה הפרו ישראלית איפא"ק נגד עוצמה יהודית. בפוסט בפייסבוק יצא נתניהו נגד השמאל בישראל, אך נמנע מלהזכיר את יהדות ארצות הברית: "איזו צביעות ומוסר כפול של השמאל, הם מגנים גוש חוסם בימין עם מפלגות ימניות, בזמן שהשמאל פעל להכניס את האיסלאמיסטים הקיצוניים לכנסת כדי לייצר גוש חוסם.

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

"ב-99' ברק השתתף בכנס בחירות עם השייח׳ המסית ראאד סלאח, נציגי העבודה ומרצ הצביעו לעזמי בשארה, שריגל לטובת חיזבאללה כדי שיכנס לכנסת, והרצוג פעל להסכם עודפים עם הרשימה המשותפת ואמר שהח״כים הערבים לגיטימים לממשלה.לשלול איחוד עם מפלגות ימניות זה, פסול אבל לפעול כדי להכניס מסיתים ומרגלים נגד ישראל זה לגיטימי. שיא האבסורד".

מנגד, בני גנץ המתחרה עם נתניהו על ראשות הממשלה פרסם תגובה בה נאמר: "התגובה החריגה של איפא"ק  ארגון שאינו עוסק בשגרה בפוליטיקה הפנים-ישראלית, מוכיחה כי בנימין נתניהו חצה שוב גבולות אתיים רק כדי לשמור על מושבו תוך כדי פגיעה קשה בצלם הישראלי, במוסר היהודי וביחסינו החשובים עם יהדות ארה"ב".

בתוך כך, היום השמיעה מנכ"לית הוועד היהודי-אמריקני (AJC) בישראל, אביטל ליבוביץ', ביקורת נוספת. בריאיון לתוכנית "מעבירים לראשון" בכאן רשת ב אמרה ליבוביץ': "זה מצב קיצוני".

עוד אמרה מנכ"לית הוועד בישראל, שלמעשה הוציא הודעת גינוי למהלך האיחוד בין עוצמה יהודית לבית היהודי עוד לפני איפא"ק: "הוצאנו את ההודעה כי אנו דואגים מכניסתם לכנסת של אנשים שיכולים לערער את הדמוקרטיות של מדינת ישראל. זו אמירה שקוראת למצעים של כל הקבוצות להתייחס גם לשישה מיליון יהודים שיושבים בארצות הברית, ושאכפת להם מאוד ממצבה ומדמותה הדמוקרטית של ישראל.

"אנחנו לא ארגון פוליטי ולא נוהגים להתערב אבל הפעם יש כאן מצב חריג וקיצוני. אנו סומכים על ועדת הבחירות המרכזית, ולא מתערבים במהלך הבחירות, אך הקול היהודי בארצות הברית צריך להישמע בתקופה כזאת".


בהודעת איפא"ק שפורסמה אתמול נאמר: "אנו מסכימים עם אנשי הוועד היהודי-אמריקני, יש לנו מדיניות ארוכת שנים, שבמסגרתה לא ניפגש עם אנשי המפלגה הגזענית הזאת. יש לגנות אותה". בכך למעשה איפא"ק יוצא בצעד חריג נגד מהלך של נתניהו, כשראש הממשלה אמור להגיע לכינוס הארגון ולנאום בו שבועיים לפני הבחירות בישראל.

ביום רביעי אישר מרכז הבית היהודי את ההסכם שנסגר מול נתניהו וגם את השותפות ברשימה עם העוצמה היהודית. במסגרת ההסכם הובטח ליו"ר הבית היהודי, הרב רפי פרץ, תיק החינוך בממשלה הבאה ולבצלאל סמוטריץ' תיק השיכון. סגן שר הביטחון, אלי בן דהן, מהבית היהודי שוריין במקום ה-28 בליכוד. בנוסף, לבית היהודי יובטח מקום אחד בקבינט.

הפופולריים