מסתמן: הכרעת היועמ"ש בתיקי נתניהו - בשבוע הבא

מסתמן: הכרעת היועמ"ש בתיקי נתניהו - בשבוע הבא
מנדלבליט מקיים בימים אלו דיונים אחרונים עם פרקליט המדינה, ובהמשך השבוע יתחיל בכתיבת הכרעתו. הערכה - היועץ לא יאמץ את עמדת הפרקליטות במלואה, וייתכן כי יסגור את תיק 2000
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel

היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, יפרסם ככל הנראה את הכרעתו בתיקים הנוגעים לראש הממשלה בנימין נתניהו בשבוע הבא. בימים אלו מקיימים היועץ ופרקליט המדינה דיונים אחרונים, ובהמשך השבוע יתחיל מנדלבליט בכתיבת הכרעתו - שנראה כי תתפרסם כבר בשבוע הבא. ההערכה היא כי היועץ לא יאמץ את עמדת הפרקליטות במלואה, וייתכן כי יסגור את תיק 2000 כבר עתה. החלטת מנדלבליט כפופה לשימוע, וההחלטה הסופית של היועץ המשפטי לממשלה תינתן לאחר הבחירות.

מוקדם יותר היום דחתה הוועדה למתן היתרים שליד משרד המבקר דחתה את בקשתו של ראש הממשלה למימון הוצאותיו המשפטיות. בהתאם לכך, נתניהו צפוי להידרש להשיב כ-300 אלף דולר שכבר קיבל מבן דודו, אחד משני המקורבים לו שתרמו לו כספים למימון הוצאותיו המשפטיות. זאת בהתאם להחלטת היועץ המשפטי לממשלה בעניין. מהליכוד נמסר כי ראש הממשלה יעצור לבג"ץ נגד ההחלטה.

בראשית החודש קבע היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, כי קבלת הכסף של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, מבן דודו, נתן מיליקובסקי, לצורך הוצאותיו המשפטיות – לא היוותה עבירה פלילית. מנדלבליט אמנם הכריע שאין הצדקה לקיים חקירה בעניין, אך הדגיש שקבלת הסכום, כ-300 אלף דולר, מצריכה אישור מוועדת ההיתרים. אם לא יתקבל אישור כזה, יהיה על נתניהו להחזיר את הכסף למקורביו.

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

הפופולריים