לפיד בהקלטות: לא נקים גוש חוסם עם הערבים, נפנה לליכוד

לפיד בהקלטות: לא נפנה לערבים - אלא לליכוד
שותפו של גנץ בכחול לבן אמר בחוג בית שאחרי הבחירות יפנו לליכוד במטרה להקים ממשלת אחדות ולדבריו זה יהיה ליכוד שאחרי נתניהו. "אין דבר כזה גוש חוסם, זו המצאה של ביבי"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יאיר לפיד
צילום: צילום: גילי יערי, פלאש 90

שותפו של בני גנץ בראשות מפלגת כחול לבן יאיר לפיד הבהיר אמש (ראשון) כי הרשימה החדשה לא מתכוונת להקים גוש חוסם עם המפלגות הערביות, בניגוד לטענתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו. "אין דבר כזה גוש חוסם, זו המצאה של ביבי כדי להגיד 'הם יעשו גוש חוסם עם הערבים'", נשמע לפיד בהקלטות מתוך חוג בית בכרמיאל שפורסמו ב"קלמן-ליברמן" בכאן רשת ב.

האזינו להקלטות של לפיד 

לפיד הסביר בחוג הבית, כי אחרי הבחירות תפנה רשימתו לליכוד במטרה להרכיב ממשלת אחדות לאומית. "לא נקים עם המפלגות הערביות, כן נפנה לליכוד – זה יהיה הליכוד של אחרי נתניהו", אמר לפיד. לדבריו, פנייה למפלגה של נתניהו כדי להקים ממשלת אחדות לאומית זו פעולה שתאחה את השסע.

"כל מפלגה הולכת באופן עצמאי לנשיא ואומרת לו במי בחרה לתמוך, בדרך כלל הערבים לא תומכים באף אחד, אבל זו החלטה שלהם, לא ביקשנו מהם. לא צריכים גוש חוסם, לא כך נרכיב ממשלה", הסביר לפיד.

המועמד לראשות הממשלה ברוטציה ציין כי הממשלה בראשותו שלו ושל גנץ תהיה רחבה מאוד כדי שתוכל "לעשות הרבה מאוד דברים". לפיד הדגיש כי נתניהו לא יישאר אם הוא יפסיד. "הליכוד היא בסך הכל מפלגה לאומית חשובה עם אנשים חשובים ויש לה רשימה לא רעה לכנסת הבאה ואנו בהחלט נשמח לחיות איתה", אמר.

בסוגיית חוק הלאום הבטיח לפיד כי החוק יתוקן בסעיף השוויון. "היו אצלי בבית כל נציגי העדה הדרוזית בנושא חוק הלאום, עמל אסעד הוביל אותם, ישבנו ודיברנו. הם הביאו מצלמות ושם אמרתי, ואני אגיד שוב - אנחנו נתקן את חוק הלאום. כדי להוסיף לו את סעיף השוויון האזרחי בדיוק בגלל אנשים כמוך לוחמים שמגיע להם מהמדינה את כל הזכויות", אמר לפיד.

הפופולריים