נתניהו: אם נפגוש מנהיג פלסטיני שירצה שלום – נוכל לעשות זאת

רה"מ: אם נפגוש מנהיג שירצה שלום - נעשה זאת
ראש הממשלה התבטא בשיחות סגורות על רקע תכנית השלום של ממשל טראמפ שמתחילה לתפוס מקום מרכזי במערכת הבחירות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו, ג'ארד קושנר, דיוויד פרידמן וג'ייסון גרינבלט
צילום: פלאש 90

דברים מפתיעים של ראש הממשלה נתניהו על רקע ההתייחסות של ג'ראד קושנר בנוגע לתוכנית השלום של ממשל טראמפ. בשיחה סגורה אמר נתניהו: אם נפגוש מנהיג פלסטיני שירצה בשלום וינוע לעבר המטרה הזאת, אני מאמין שנוכל לעשות שלום".

דבריו של נתניהו נאמרו כשיוזמת השלום של ממשל טראמפ מתחילה לתפוס מקום מרכזי בשיח שמלווה את מערכת הבחירות. זהו אינו תסריט מועדף על נתניהו וראש הממשלה גם מאוד לא אוהב את העובדה שנפתלי בנט מבקר אותו על רקע היוזמה שתתפרסם מיד לאחר הבחירות.

מוקדם יותר התייחס ג'ראד קושנר למהות תכנית השלום העתידית של הממשל ואמר: "ניסינו ככל האפשר להיבנות על ניסיונות קודמים שהיו בין הצדדים, ואנו חותרים להגיע לתכנית מפורטת ועמוקה שתציג לאנשים מה אנחנו חושבים שהכי נכון בעת הזו. תהיה לתכנית השפעה כלכלית לא רק על הישראלים והפלסטינים אלא על כל האזור לרבות ירדן מצרים ולבנון".

במקביל הביע קושנר תקווה להקמת ממשלת אחדות פלסטינית כשאמר: "אנו רוצים לראות את הגדה ואת עזה מאוחדות תחת הנהגה אחת. היו דיונים רבים בין פתח לחמאס אך העם לדעתי רוצה ממשלה לא מושחתת וממשלה שמגינה על האינטרסים שלהם ומספקת להם הזדמנויות. אנו מקווים שאם תושג עסקה הם יאוחדו תחת ממשלה אחת שתאפשר לעם הפלסטיני לחיות החיים ששואף אליהם.

הפופולריים