בכירים פלסטינים: תוכנית השלום תושלך לפח אם לא תכלול מדינה פלסטינית

"ללא מדינה פלסטינית - תוכנית השלום תלך לפח"
כמו במערכת הפוליטית בישראל, גם אצל הפלסטינים אין התלהבות מפרסום תוכנית השלום של ממשל טראמפ. בכיר פלסטיני אמר לכאן חדשות: "קושנר והימין בישראל הם שני צדדים לאותו המטבע"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אבו מאזן ודונלד טראמפ
צילום: צילום: פלאש 90

לאחר שאתמול (שני) הפרטים שפורסמו מתוכנית השלום של ממשל טראמפ עוררו סערה במערכת הפוליטית בישראל, היום היה זה תור הפלסטינים להגיב על הדברים. בכירים פלסטינים אמרו היום כי יבחנו את התוכנית לכשתתפרסם, ואם היא לא תכלול מדינה פלסטינית בקווי 67', שבירתה מזרח ירושלים, נוסף על פתרון צודק לסוגיית הפליטים, היא "תושלך לפח הזבל של ההיסטוריה".


עוד אמרו אותם בכירים פלסטינים: "אנו מוכנים לבחון מסמך רשמי בלבד, לא דיבורים באוויר כמו אלה של ג'ארד קושנר אתמול. מה גם שפעולות הממשל האמריקני בשטח עד כה לא מבשרות טובות על התוכנית שעתידה להתפרסם לאחר הבחירות בישראל". 

אחד הבכירים אמר לכאן חדשות כי הוא בספק אם תוכניתו של נשא ארצות הברית דונלד טראמפ תעמוד בסתירה לעמדות ראש הממשלה בנימין נתניהו. "המטרה הראשונה, השנייה והשלישית של התוכנית היא לשלב את ישראל במזרח התיכון, ולהותיר אותנו עם מעט הקלות ואולי עם עוד תוספת שטח, אבל לא יותר. קושנר והימין בישראל הם שני צדדים לאותו המטבע", אמר הבכיר הפלסטיני.

האזינו לריאיון עם קדורה פארס בכאן רשת ב

בכיר אש"ף והשר לשעבר ברשות הפלסטינית קדורה פארס התייחס היום לסערה שעוררה תוכנית השלום במערכת הפוליטית בישראל. בריאיון לתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב אמר פארס: "קומץ הפשיסטים הימנים בישראל תמיד בלחץ ומלחיצים את הסביבה. בן אדם נורמלי לא מפחד משלום. אין מישהו יותר טוב מאבו מאזן".

מנגד, מנכ"ל משרד החוץ לשעבר ד"ר דורי גולד אמר בריאיון ל"בחצי היום": "בזמנים כאלה של אי וודאות מה שחשוב זה לחזור לעקרונות, ואני מדבר על אחדותה של ירושלים, אני מדבר על אי-נסיגה לקווי 67' ושמירה לא רק על גושי התיישבות אלא גם על אזורי ביטחון חיוניים כמו בקעת הירדן.

האזינו לריאיון עם ד"ר דורי גולד בכאן רשת ב

"לגבי המדינה הפלסטינית, אם תקום, יש פה שאלה של גבולות ושל סמכויות. ברור שכל ישות מדינית פלסטינית חייבת להיות מפורזת וצריכים לדאוג שיש שסתומי ביטחון שמאפשרים לנו לפקח על זה. אנחנו לא יכולים לקבל את הרעיון של כוח בין-לאומי שיגן על ישראל, כי רק צה"ל יגן על מדינת ישראל". 

הפופולריים