בעבודה ביקשו ייעוץ משפטי עוד לפני שיבוץ רוסו ברשימה

בעבודה ביקשו ייעוץ משפטי עוד לפני שיבוץ רוסו
בכירים במפלגה פנו ליועץ המשפטי לחוות דעת סביב שיבוצו של האלוף במילואים, וזה השיב כי לדעתו אין מניעה משפטית לשריינו. רוסו: "אני אופטימי, מאמין שיהיה בסדר"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אבי גבאי וטל רוסו
צילום: בלי

במפלגת העבודה היו מודעים מראש לבעייתיות סביב שיבוצו של אלוף (במיל') טל רוסו ברשימת המפלגה לכנסת, עוד לפני ההתערבות של ועדת הבחירות. כך פורסם היום (שלישי) בחדשות הערב בכאן 11.


בכירים בשורות המפלגה פנו ליועץ המשפטי שלה כדי לקבל את חוות דעתו בנוגע לשיבוץ של רוסו, וזה השיב כי לדעתו אין מניעה משפטית לשריינו. בעבודה צפויים להציג את חוות הדעת שקיבלו בזמן אמת בפני ועדת הבחירות המרכזית.

רוסו עצמו התייחס הערב לטענה שלא עברה לכאורה תקופת הצינון משחרורו מצה"ל, באירוע פתיחת בית לחיילים בודדים ברמת יוחנן: "אני אופטימי. אני לא יודע מה השופט מלצר יפסוק, אבל כבר חמש שנים שאני משוחרר. מאמין שיהיה בסדר, נמתין ונראה".

אתמול הודיע יושב ראש ועדת הבחירות המרכזית, השופט חנן מלצר, כי הוא בודק אם רוסו יוכל להתמודד בבחירות הקרובות. מההודעה עולה כי הסיבה לבדיקה היא שלכאורה לא עברו עדיין שלוש שנות צינון מאז שחרורו של רוסו מהשירות בצה"ל.

לפי מלצר, רוסו שירת עד מאי 2017 במסגרת של מילואים בתנאי קבע. כעת, הוא מבקש לקבל את התייחסות מפלגת העבודה עד 3 במארס. במפלגת העבודה מסרו בתגובה: "האלוף במילואים טל רוסו השתחרר מצה"ל בפברואר 2014 וחזר לשירות מילואים לתפקיד מפקד מפקדת העומק, לבקשתו של הרמטכ"ל אייזנקוט. רוסו, לשעבר אלוף פיקוד דרום וראש אגף מבצעים הוא לוחם עתיר זכויות. אנחנו בטוחים שהדברים יובהרו והוא ייצג את אזרחי ישראל בכבוד בכנסת הבאה".

הפופולריים