נתניהו לפוטין: "נחושים להמשיך לפעול נגד איראן בסוריה"

נתניהו לפוטין: נחושים להמשיך לפעול בסוריה
ראש הממשלה, שקיצר את נסיעתו ויחזור לארץ כבר היום, נועד עם הנשיא הרוסי לראשונה מאז הפלת המטוס בסוריה. "הקשר הישיר בינינו מנע סיכונים וחיכוכים בין הצבאות", אמר נתניהו בפתח הפגישה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
פגישת נתניהו-פוטין במוסקבה
צילום:

על רקע קיצור הנסיעה וההיערכות לפרסום החלטת היועץ המשפטי, ראש הממשלה, בנימין נתניהו, נפגש כעת (רביעי) במוסקבה עם נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין. זוהי הפעם הראשונה שהשניים נועדים מאז הפלת המטוס הרוסי בסוריה בחודש ספטמבר שעבר, ופגישתם החלה באיחור של כשעה בעקבות מסיבת עיתונאים שקיים פוטין עם שרי ממשלתו.


בפתח הפגישה הצהיר נתניהו כי ישראל נחושה "להמשיך בפעולה התקיפה נגד הניסיונות של איראן, שקוראת להשמדתנו, להתבסס צבאית בסוריה".  הוא הוסיף: "אני חושב שהקשר הישיר בינינו הוא נדבך חיוני, שמנע סיכונים וחיכוכים בין הצבאות שלנו ותרם לביטחון וליציבות באזור".

נתניהו הזמין את פוטין לבקר בישראל לרגל חנוכת אנדרטה לחללי מצור לנינגראד בירושלים. פוטין השיב לו בהצהרות המשותפות: "תודה לך, אני אגיע".

אמש, סמוך מאוד להמראתו, החליט נתניהו לקצר את הביקור ברוסיה והוא צפוי לחזור לארץ כבר היום. ההחלטה התקבלה בעקבות האפשרות שהיועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, יפרסם את החלטתו כבר ביום חמישי. זאת, בנוסף למשבר סביב סרטון "הליכוד טי. וי" שצולם על רקע קברי חיילים בהר הרצל. בסך הכל, ביקורו במוסקבה יימשך פחות מ-24 שעות. 


נתניהו התייחס אתמול לפגישה עם פוטין לפני יציאתו לרוסיה, ואמר: "במוקד השיחות שלנו - ההתבססות האיראנית בסוריה. אנחנו פועלים נגדה, אנחנו תוקפים את הבסיסים שלה ואנחנו נמשיך לפעול נגדה – ועל כך אשוחח עם הנשיא. נמשיך לפעול עד שנוציא את האיראנים מסוריה, כי איראן מאיימת בהשמדת ישראל ולא ניתן לה בסיס קרוב לגבולנו".


הפופולריים