אלקין: "נתניהו היה ברוסיה כרגיל, ממוקד מטרה"

אלקין: "נתניהו היה ברוסיה כרגיל, ממוקד מטרה"
השר אמר בכאן רשת ב כי ראש הממשלה תפקד היטב בפגישה עם פוטין, למרות הפרסום הצפוי של החלטת היועמ"ש: "אני תמיד מתפעל מיכולתו בנושא המדיני-ביטחוני". אלקין הודה כי סערת "סרטון הקברים" לא נבעה מטעות עריכה: "לפעמים אנשים עושים טעות חמורה בשיקול הדעת"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
זאב אלקין
צילום: פלאש 90

השר להגנת הסביבה, זאב אלקין, אמר היום (חמישי) כי ראש הממשלה בנימין נתניהו הצליח להשיג בפגישתו עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין "מה שאף אחד לא היה משיג". בריאיון לירון דקל ועמית סגל בכאן רשת ב, אמר אלקין כי נתניהו תפקד ברוסיה היטב, למרות מצבו המשפטי והפרסום הצפוי היום של החלטת היועץ המשפטי לממשלה בעניינו: "ראש הממשלה היה כרגיל, ממוקד מטרה בפגישות החשובות עם נשיא רוסיה. אני תמיד מתפעל מיכולתו של ראש הממשלה בנושא המדיני-ביטחוני. פעם עוד ייכתב ספר על מה שקורה בחדר בין נתניהו ופוטין".

האזינו לריאיון המלא עם השר זאב אלקין בכאן רשת ב

השר התייחס להכרעת היועץ המשפטי לממשלה בנוגע לחקירות ראש הממשלה, שצפויה להתפרסם היום: "ראיתי את נתניהו מנהל ישיבות קבינט תוך כדי דברים לא פשוטים שקרו לו ברמה האישית, הוא מסוגל לשים הכל בצד". לדבריו, ראש הממשלה יכול להמשיך לכהן גם כשמתנהל נגדו משפט: "המחוקק שחוקק את זה - לא חוקק את זה סתם. זה חוק יסוד. במדינה מתוקנת ונורמלית לא מאשימים בן אדם עד שבית המשפט לא הכריע".

על "סרטון הקברים" של הליכוד שעורר סערה, אמר אלקין: "זו לא טעות עריכה, הייתה פה טעות של מי שעשה את זה. הליכוד הסיק את המסקנות שלו, הרי זה לא עבר אישור - לא של ראש הממשלה ואפילו לא של כמה אנשים קרובים בצוות שלו - ואנשים לפעמים עושים טעות חמורה בשיקול הדעת. אנשים כאלה לא צריכים להמשיך בקמפיין. אתם באמת חושבים שבמערכת בחירות ראש הממשלה יכול לראות כל סרטון? הוא צריך גם לנהל מדינה. זה לא מעשי ולא רציני. הייתה פה שגיאה, ומיד הפיקו לקחים".

הפופולריים