נתניהו על החלטת היועמ"ש: "מסע ציד להפיל את שלטון הימין"

נתניהו: "מסע ציד להפיל את שלטון הימין"
ראש הממשלה מתייצב מול המצלמות אחרי ההחלטה של אביחי מנדלבליט להעמיד אותו לדין בעבירות של שוחד, מרמה והפרת אמונים. הצטרפו לשידור
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel

כשעתיים לאחר שהיועץ המשפטי לממשלה הודיע לראש הממשלה על הכוונה להעמיד אותו לדין בגין עבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים, התייצב הערב (חמישי) בנימין נתניהו מול המצלמות והגיב לראשונה על ההחלטה שמסכנת את הקריירה הפוליטית שלו. "לא רק שתופרים תיקים, כבר תופרים חליפות", טען נתניהו. "במסע הציד הזה לא בחלו בשום אמצעי".

נתניהו מגיב להכרעת היועמ"ש - הנאום המלא:

"מבצעים רדיפה פוליטית, מסע ציד חסר תקדים כדי להעלות את ממשלת השמאל של לפיד וגנץ", אמר נתניהו. "הפעילו מכבש לחצים ביריוני על היועץ, כדי שיגיד שהוא שוקל להגיש נגדי כתב אישום כפוף לשימוע גם כשברור שאין כלום. העיקר להשפיע על הבחירות, גם כשיודעים שמגדל הקלפים יקרוס. היועץ הוא בשר ודם ולכן הלחץ של השמאל הצליח. קרה היום דבר חמור שפוגע בדמוקרטיה. לראשונה בתולדות המדינה פותחים בשימוע כמה שבועות לפני בחירות". 

ראש הממשלה הוסיף כי "כל אזרח מבין שהעיתוי הזה שערורייתי ושהוא נועד להפיל את הימין מהשלטון ולהעלות את השמאל. אין הסבר להתעקשות על הזמן הזה. זו המטרה שלהם - להציף את הציבור בעלילות מגוחכות ומרושעות כלפיי בלי שתהיה לי הזדמנות להפריך את הטענות עכשיו. אני אפריך את כולן עד הסוף".

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

נתניהו תקף את כלי התקשורת: "שידורים מיוחדים, חגיגות באולפנים, אני לא זוכר מתי השמאל היה כה מאושר. במסע הציד הזה לא בחלו בשום אמצעי. שפכו ועדיין שופכים את דמה של רעייתי. רודפים את בני. העבירו את המשפחה שלי שבעה מדורי גיהנום במשך שלוש שנים. מסע הציד הזה החל עם ניסיון להדביק לי ולרעייתי שישה תיקי שוחד, ועוד לפני השימוע חמישה מהם קרסו".

"אני מבטיח לכם - גם שאר הטענות יקרסו כשאני אתעמת עם עדי המדינה שהעידו עדות שקר נגדי כדי להציל את עורם", טען נתניהו. "אמרו להם - 'תנו משהו שקרי על נתניהו או שתיכנסו לכלא'. הם יקרסו כשאביא עשרות עדים שלא נחקרו באופן תמוה, וכשאציג מסמכים שמוכיחים שכל פעולותיי נעשו כדין. לא יישאר זכר לטענות האלה".


"לוקחים שיחה שלי להגן על בני מעלילת דם והופכים זאת לפלילי", אמר נתניהו. "דיברתי עם עוד מו"לים והם הסכימו להוריד את הידיעה. נעלה את הכול בשימוע. אבסורד לטעון שאני שולט באתר וואלה. מזמין אתכם לבדוק בגוגל ולראות. מי הראשון בהיסטוריה שמאשימים אות ובשוחד על סיקור חיובי? אותי, האדם המושמץ בתולדות התקשורת הישראלית".

ביחס לתיק המתנות אמר נתניהו: "פייק 1000? אותו אבסורד - מצאו סיגרים, חמגשיות, קשקוש, מנפחים פה סכומים במפוח, לוקחים את כל הסיגריות והשמפניה ומעמיסים הכול עלי, מעניין שבמקרים אחרים של מתנות - לדוגמא אולמרט שקיבל מתנה עטים יקרי ערך מקבלנים בשווי של יותר ממיליון שקלים, שם היועמ"ש דאז קבע שאין טעם לחקור אפילו".

"יש לחץ אדיר של התקשורת והשמאל ופקידים משפטיים להביא את האשמות השווא ודווקא לפני הבחירות", טען. "לפי התקשורת, שני הפרקליטים שדחפו הם שי ניצן וליאת בן ארי. אבל איך אפשר להסביר את זה שליאת בן ארי, שדחפה לפרסם את החלטת היועץ דווקא עכשיו, עצרה ב-2013 את החקירות נגד ציפי לבני בטענה שזו התערבות בבחירות? האם זה מקרה שבית המשפט קבע שניצן הפלה לרעה אנשי ימין ובאופן שערורייתי עסק באכיפה בררנית? דבר אחד ברור - יש חוק אחד לכולם וחוק אחר לנתניהו".

באופן חריג הגיבו במשרד המשפטים לדברי נתניהו: "בתגובה לדברים שציטט ראש הממשלה הערב מפסק דין שקבע כי פרקליט המדינה נהג באכיפה בררנית נבקש להבהיר כדלקמן: ראש הממשלה ציטט מפסק דין שנתנה השופטת נאוה בכור מבית משפט השלום בכפר סבא בשנת 2015. בתיק זה הועמד אדם לדין בגין איום ברצח על פרקליט המדינה. הנאשם הורשע ודינו נגזר. בפסק הדין נכללה אכן קביעה כאמור. אלא שהמדינה הגישה ערעור על קביעה זו ובית המשפט המחוזי מרכז קיבל את הערעור בעניין זה וביטל את הקביעה הזו. ראש הממשלה ציטט אפוא קביעה מפסק דין שגוי של בית משפט שלום שבוטלה במחוזי".

הפופולריים