אדלשטיין על החלטת היועמ"ש: "סכנת השפעה אמיתית על הבוחר"

אדלשטיין: "סכנת השפעה אמיתית על שיקול הבוחר"
יו"ר הכנסת אמר לכאן רשת ב כי מדובר בכתב חשדות, ולכן על הציבור לשפוט את נתניהו והליכוד על פי ההישגים. לדבריו, ראש הממשלה זוכה לתמיכה מבית ומחוץ: "אף אחד לא חותר תחתיו". אדלשטיין הוסיף כי החוק הצרפתי לא רלוונטי עבור נתניהו - אך לא פסל את האפשרות שייחקק בעתיד
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel

יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין טען הבוקר (שישי) כי לתזמון החלטתו של היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט להעמיד לדין כפוף לשימוע את ראש הממשלה בנימין נתניהו, "סכנת השפעה אמיתית על שיקול הדעת של הבוחר". בריאיון לתוכנית "הבוקר הזה" עם יעקב אחימאיר בכאן רשת ב, אמר אדלשטיין כי ההליכים לא יסתיימו לפני הבחירות, ולכן "נשארנו כעת עם כתב חשדות". לדבריו, "הדרך היחידה לצאת מזה - שהציבור ישאיר את הטיפול המשפטי למשפטנים וישפוט את נתניהו והליכוד על פי ההישגים בתחומים השונים".

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

על העיתוי הבעייתי, לטענתו, אמר אדלשטיין: "התחושה של עיתוי הפרסום, והתחושה של הלחץ הציבורי, היא תחושה מאוד לא נוחה. אם הציבור ישפוט את הליכוד - קודם כל את נתניהו על ההישגים בתחום הביטחוני, המדיני, הכלכלי - אז אני חושב שהתמונה תהיה שונה. כל מפלגות הקואליציה הודיעו שגם בנסיבות הנוכחיות הן מתכוונות להמליץ על נתניהו לראשות הממשלה, כך שהכל נתון עכשיו בידי הבוחר. אף אחד לא מחליף אותו אף אחד לא חותר תחתיו".

יו"ר הכנסת התייחס גם לעניין החוק הצרפתי וביקש להבהיר כי הנושא לא עומד על הפרק: "בצרפת השיטה היא אחרת לחלוטין, זו שיטה נשיאותית. צריך להסביר פעם אחת ולתמיד - הנושא כבר לא רלוונטי. החוק הצרפתי מדבר על פתיחת חקירה, ואנחנו כרגע במציאות אחרת לגמרי - אין חקירות אלא פרסום החשדות על ידי היועץ המשפטי לממשלה. צריך להבהיר שעבור בנימין נתניהו, הנושא הזה לא רלוונטי כלל. אפשר לשקול את זה רק בתנאי שזה באמת לא פרסונלי ונוגע לעתיד ולא למה שכבר היה".

שלח: "כשנרכיב את הממשלה - הליכוד שותפה אפשרית"

ח"כ עפר שלח ממפלגת כחול לבן התייחס גם הוא להחלטת היועץ המשפטי לממשלה, ואמר כי "אף אחד לא חש סיפוק שמישהו עומד למשפט, בטח שלא ראש ממשלה". בריאיון לכאן רשת ב אמר כי הוא סבור שהחלטת היועץ המשפטי לממשלה התבקשה לפני הבחירות, "משום שאזרחי ישראל צריכים לדעת בבואם לקלפי את המצב".


שלח הוסיף בהמשך לדברי גנץ אמש, כי מפלגתו לא תשב עם נתניהו: "זה לא רק העניין שראש הממשלה טרוד ברמה שלא מאפשרת לו לתפקד, אלא זה שכל מערכות אכיפת החוק - כולל היועץ המשפטי לממשלה - אומרים שכובד הראיות נגדו מגיע לרמה כזו שיש החלטה להעמיד אותו למשפט בעוון שוחד כפוף לשימוע. זה גם כתם מוסרי שלא מאפשר לנו לשבת איתו בממשלה. אמרנו את זה בהתחלה ביש עתיד ואני שמח שזה גם הקו של בני גנץ וכחול לבן".

עם זאת הוסיף שלח כי הוא לא שולל שותפות קואלציונית עם הליכוד, כל עוד נתניהו לא יעמוד בראש המפלגה: "נתניהו זכאי לחזקת החפות כאזרח פרטי, אך כל עוד הדבר הזה מתנהל - לא נשב בממשלה בראשותו. כשאנחנו נרכיב את הממשלה, מפלגת הליכוד היא כמובן שותפה אפשרית".

הפופולריים