אקוניס ל"השבוע": "מנדלבליט וניצן נכנעו ללחץ מסיבי"

אקוניס: "מנדלבליט וניצן נכנעו ללחץ מסיבי"
השר מהליכוד הגיב לסקר כאן חדשות ותקף את היועמ"ש ואת פרקליט המדינה בעקבות פרסום ההחלטה בעניין תיקי נתניהו. יו"ר האופוזיציה יחימוביץ' כינתה את כחול לבן מפלגה "לא ברורה", אך אמרה שהיא מחזיקה להם אצבעות כדי להחליף את נתניהו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אופיר אקוניס
צילום: בלי

השר אופיר אקוניס מהליכוד הגיב הערב (שישי) לסקר כאן חדשות, לפי למפלגתו יש רק 29 מנדטים לעומת 37 של כחול לבן. אקוניס תקף את היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט ואת פרקליט המדינה שי ניצן על רקע פרסום החלטת היועץ בתיקי ראש הממשלה בנימין נתניהו לפני הבחירות. "היועץ המשפטי לממשלה ופרקליט המדינה נכנעו ללחץ מסיבי והדבר ההגון היה לפרסם את ההחלטות אחרי הבחירות", אמר אקוניס בריאיון לירון דקל ב"השבוע" בכאן 11.

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

"גנץ, לפיד ובוגי יקימו ממשלת שמאל בתמיכת הסיעות הערביות. אני וחבריי מוטרדים שאנשים המחשיבים את עצם דמוקרטים, מר גילת ביניהם, חורצים את דינו של ראש הממשלה", הוסיף אקוניס.

אקוניס התייחס גם לדבריו של שר המשפטים לשעבר מטעם הליכוד דן מרידור, שאמר בכאן רשת ב כי בעקבות הכרעת היועץ המשפטי, נתניהו צריך ללכת. לדברי אקוניס, בתקופתו של מרידור, בית המשפט העליון טשטש את הדמוקרטיה הישראלית. "מר נתניהו על פי חוק הוא אדם חף מפשע. מה יאמר מר מרידור אם נתניהו, יתפטר כפי שהציע, ובתי המשפט יזקו אותו מהפרשיות המוזרות", תהה השר.

יו"ר האופוזיציה שלי יחימוביץ' אמרה בתכנית בתגובה לסקר כי היא שמחה על הסיכוי להחליף את ראש הממשלה נתניהו, אך דואגת למפלגתה שקיבלה רק שישה מנדטים.יחימוביץ' כינתה את מפלגת כחול לבן "לא ברורה", אך הדגיש כי היא מחזיקה להם אצבעות משום שהם חלופה לנתניהו.

"ראש ממשלה, שנלחם את קרב חייו, לא יכול להילחם את קרב חייהם של אזרחי המדינה. בעיניי הוא פסול גם להיות מתמודד", אמרה יחימוביץ' בריאיון לירון דקל. 

אתמול פרסם היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט את החלטתו כי ראש הממשלה יועמד לדין כפוף לשימוע. היועץ המשפטי לממשלה החליט להגיש כתב אישום נגד נתניהו בתיקי 1000, 2000 ו-4000. בהחלטה שנוסחה בגוף שני כתב מנדלבליט לראש הממשלה: "פעלת, הפרת אמונים ומעלת באמון הציבור".

לפי החלטת היועץ המשפטי לממשלה, נתניהו יועמד לדין בגין עבירת שוחד בתיק 4000, תיק בזק. בתיק המתנות, 1000 ובתיק 2000 הוא יועמד לדין בגין עבירות מרמה והפרת אמונים

הפופולריים