"רה"מ תלש את המיקרופון בזעם והטיח אותו": דב גל-הר חוזר לריאיון שנתניהו צינזר

"רה"מ תלש את המיקרופון בזעם - והטיח אותו"
בהכרעת היועמ"ש בתיקי נתניהו מתייחס מנדלבליט למקרה אחד שבו נתניהו ערך וצינזר ריאיון עמו באתר וואלה. כארבע שנים אחרי, דב גיל-הר, שקיים את הריאיון, משחזר את התחושות הקשות בבית רה"מ: "חשתי שנתניהו כועס מאוד מהשאלות". צפו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel

בהכרעת היועץ המשפטי לממשלה בתיקי ראש הממשלה בנימין נתניהו, מתייחס אביחי מנדלבליט למקרה אחד שבו נתניהו התעקש לקבל בחזרה ריאיון שנערך איתו באתר וואלה לפני בחירות 2015, ויחד עם יועצו ניר חפץ ערך אותו וצינזר אותו בטרם פורסם. כארבע שנים לאחר אותו ריאיון, עיתונאי כאן חדשות דב גיל-הר, שרק החל לעבוד באותה תקופה בוואלה וקיים את הריאיון, משחזר את התחושות הקשות בבית ראש הממשלה.

"אני חש שנתניהו כועס מאוד מהשאלות", מספר גיל-הר, "ואני אפילו מדמיין שאני רואה איזה אדי קיטור עולים לנתניהו בריאיון הזה. לא הייתה שאלה שהייתה חריגה במיוחד. היו שאלות קשות, כן, אבל פעם אחת לא דיברנו על שרה נתניהו. כשמסתיים הריאיון נתניהו תולש את המיקרופון, מטיח אותו ברצפה, קם, חוצה את החדר ללשכתו, נטרקת הדלת. צלם וואלה רובי קסטרו שמע מישהו צועק בטלפון, כנראה ניר חפץ: 'הריאיון הזה לא יראה אור'.

לקריאת כתב החשדות המלא נגד בנימין נתניהו

"נתניהו, שבוע לפני הבחירות, מנהל מדינה ומוצא זמן לערוך ריאיון עיתונאי. הריאיון שודר בסופו של דבר עם הצנזורים של נתניהו. מר נתניהו לא נתן לאנשים הטובים של וואלה לעשות את עבודתם, חיבל להם בעבודה, וכל זה מפורט בכתב החשדות המדהים של היועץ המשפטי לממשלה".

הפופולריים