לראשונה: שוויון בין גנץ לנתניהו בשאלת ההתאמה לרה"מ

שוויון בין גנץ לנתניהו בשאלת ההתאמה לרה"מ
לפי סקר כאן חדשות, גנץ אף עוקף במעט את נתניהו, כש-41% מהמשיבים הצביעו לטובתו לעומת 40% לנתניהו. כל זאת למרות הפוסט בפייסבוק, שבו טענה אישה כי גנץ הטריד אותה מינית בצעירותו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel

לראשונה - שוויון בין יו"ר מפלגת כחול לבן בני גנץ לראש הממשלה בנימין נתניהו בשאלת ההתאמה לראשות הממשלה, עם נטייה קלה לטובת גנץ. כך עולה מסקר כאן חדשות שפורסם היום (שבת) בחדשות השבת בכאן 11. לפי הסקר, שבוצע על ידי מכון הסקרים TNS, תמכו 41% מהמשיבים בגנץ לעומת 40% שהצביעו לנתניהו. השאר אמרו כי אינם יודעים.


התוצאות לטובת גנץ מגיעות על אף שבימים האחרונים פורסם פוסט שמאשים את בני גנץ בהטרדה מינית בצעירותו. גנץ הכחיש את הדברים ואיים לתבוע את מפרסמת הפוסט. לפי סקר כאן חדשות, 20% מהציבור מאמינים למתלוננת בסיפור גנץ, בעוד ש-38% מאמינים לבני גנץ. שאר הנשאלים אמרו כי אין להם דעה בנושא.

אמש הוצגו נתוני הסקר שלפיהם נתניהו לא יכול להרכיב קואליציה. על פי התוצאות כחול לבן תקבל 37 מנדטים לעומת 29 של הליכוד. הימין החדש, יהדות התורה וחד"ש-תע"ל עומדות על שבעה מנדטים כל אחת. גוש הימין סובל מאיבוד קולות בשל שלוש מפלגות שלא עוברות את אחוז החסימה בסקר: גשר, ישראל ביתנו וזהות, שלראשונה קרובה לאחוז החסימה.

עוד עולה כי מפלגת העבודה תקבל את אותו מספר מנדטים כמו מרצ וכמו ש"ס - שישה. כולנו, איחוד מפלגות הימין ורע"ם-בל"ד יסתפקו בחמישה מנדטים. 

כשליש מהציבור סבורים כי על נתניהו להתפטר מיידית מתפקידו לאחר פרסום ההמלצות ושליש נוסף סבור שעליו לחכות עד לאחר הגשת כתב אישום לאחר השימוע. רק כרבע מהציבור סבורים שעליו להמשיך בתפקידו גם במצב זה. יחד עם זאת, 42% סבורים כי היועץ המשפטי לממשלה פעל בשל לחצים של התקשורת והשמאל הישראלי.

הפופולריים