בנט: "עד שיוגש כתב אישום סופי – אין על מה לדבר"

בנט: "עד שיוגש כתב אישום סופי – אין מה לדבר"
יו"ר הימין החדש הדגיש כי ימליץ על נתניהו להרכבת הממשלה. השר שטייניץ טען בכאן רשת ב: "אין שום כוונה לחוקק חוק שלא יאפשר משפט. מה שחשוב הוא אם ביום אחרי הבחירות יחגגו בירושלים או בטהראן"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נפתלי בנט ובנימין נתניהו
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

יו"ר הימין החדש, השר נפתלי בנט, הבהיר הבוקר (ראשון) כי מפלגתו תמליץ לנשיא על בנימין נתניהו להקמת הממשלה הבאה, למרות הודעת היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט כי יגיש נגדו כתב אישום כפוף לשימוע. "עד שיוגש כתב אישום סופי – אין על מה לדבר", ענה בנט לשאלה של אריה גולן ב"הבוקר הזה" בכאן רשת ב בנושא הישיבה בממשלת נתניהו.

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

האזינו לריאיון המלא עם השר נפתלי בנט בכאן רשת ב

בנט הדגיש כי הבחירות הקרובות הן בסימן "או ימין או פלסטין" וציין בדאגה את זליגת הקולות מהליכוד למפלגת כחול לבן של גנץ ולפיד. "מי שלא יכול להצביע לליכוד, שיצביע לימין החדש, אבל לא לפגוע בגוש. אסור שיתפוצצו פה אוטובוסים בגלל כתב החשדות", אמר בנט בריאיון.

יו"ר הימין החדש התייחס לאפשרות של חקיקת החוק הצרפתי, שקובע שראש ממשלה מכהן לא ייחקר, אלא בעבירות מין, אלימות, סמים או ביטחון או אם חקירה עלולה לגרום נזק ביטחוני או כלכלי. "אנחנו תומכים בכללי ומוכנים לבחון חקיקה שהיא לא רטרואקטיבית - לא נתמוך בחוק שיחול על המצב הנוכחי", הדגיש בנט.

השר יובל שטייניץ מהליכוד האשים בתוכנית כי בשמאל מנסים לנצל את החשדות נגד נתניהו כדי להפיל את הימין ולעלות לשלטון. "החוק בישראל חד וברור – ראש ממשלה יכול לכהן גם במצבים שיש נגדו חשדות או כתב אישום", אמר שטייניץ ב"הבוקר הזה".

האזינו לריאיון המלא עם השר יובל שטייניץ בכאן רשת ב

לדברי שטייניץ, לפיד וגנץ הם שמאל והמרחק בינם לבין מרצ הוא אפסי. השר אמר כי מה שחשוב בבחירות הוא "איפה יהיו חגיגות – בטהראן או בירושלים". הוא הדגיש כי באיראן חוששים מנתניהו כי "אין מנהיג בעולם שהצליח לגרום להטלת סנקציות כל כך קשות".

אמסלם: "זו רדיפה, דברים הזויים שלא נבראו"

יו"ר הקואליציה, ח"כ דוד אמסלם, התראיין בתוכנית קלמן ליברמן בכאן רשת ב והתייחס גם כן לפרסום הכרעת היועץ המשפטי לממשלה. "מדובר בתפירה של שלושה תיקים הזויים. אני מניח ואני מקווה שהיועמ"ש גם יסגור אותם לאחר השימוע", אמר אמסלם. לדבריו, "גם הפרסום שלהם במהלך מערכת הבחירות זה דבר חמור ביותר שאין כדוגמתו במשטר דמוקרטי".

האזינו לריאיון המלא עם דודי אמסלם בכאן רשת ב

על מיזוג בזק ויס, שעומד במרכז תיק 4000, אמר יו"ר הקואליציה: "המיזוג היה החלטה מקצועית, וטוב שנעשתה לטובת כלל אזרחי מדינת ישראל. מה השוחד לכאורה? שאלוביץ' או אתר וואלה בעצם נתן לראש הממשלה כתבות שהן אוהדות, אז נתנו שם כמה כתבות לא אוהדות ובעשרות אלפים לא אוהדות? אם כתבה אוהדת זה שוחד, מה זאת כתבה לא אוהדת? זאת סחיטה באיומים? הכול קשקוש".

הפופולריים